Mistrzostwa "Elektronika" w biegach przełajowych

red
zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com
12 marca 2011 na bydgoskiej trasie maratońskiej w parku przy ulicy Nakielskiej odbyły się Mistrzostwa "Elektronika" w biegach przełajowych. Uczestnicy zmierzyli się z trasą o długości 4,2 km, nad Kanałem Bydgoskim. Zawody zorganizowali nauczyciele WF-u ZSE.

Skąd pomysł na szkolne mistrzostwa? To owoc pasji nauczyciela wychowania fizycznego Dariusza Czyżewskiego. Brał on udział w wielu biegach i powołał klub maratończyka. W efekcie dziś biegiem pasjonuje się ok. 30 uczniów ZSE, co wystarczyło, by zorganizować dla nich sobotnią imprezę.

Mistrzem Elektronika na rok 2011 w biegach przełajowych został Dawid Konieczny z klasy 4C, który przebiegł 4,2 km w czasie 16:27. Nie zatrzymał się i pobiegł półmaraton - czyli dalsze 4 okrążenia. Wicemistrzem został Michał Pochowski z klasy 2h w czasie 17:34. Brązowy medal zdobył Łukasz Ziarnecki z klasy 2h w czasie 17:35.

Przy okazji informujemy, że 2 kwietnia o godz. 10.00 zaczną się Drzwi Otwarte ZSE. "Elektronik" zaprezentuje się też na targach szkolnych w Łuczniczce 4 kwietnia.

test: W. Hermanowski, E. Stołowska.