Młodzieżowy tenis

słac.
Debel toruńskiego Startu/Wisły Piotr Gałek, Ilmar Nobik stanęła na najwyższym stopniu podium tenisowego, ogólnopolskiego turnieju klasyfikacyjnego kadetów, który odbył się na kortach bydgoskiej Polonii.

Debel toruńskiego Startu/Wisły Piotr Gałek, Ilmar Nobik stanęła na najwyższym stopniu podium tenisowego, ogólnopolskiego turnieju klasyfikacyjnego kadetów, który odbył się na kortach bydgoskiej Polonii. Para Polonii Wioleta Podsiadło, Kinga Przybyła zajęła drugą lokatę. W singlu trzeci był Nobik z Torunia, natomiast kadetki z naszego regionu poza "czwórką".

Turniej jednocześnie był otwartymi mistrzostwami miasta. W rywalizacji dziewcząt do finału zakwalifikowały się Anna Pałaszkiewicz (Promień Opalenica), która pokonała Natalię Lech (Masters Szczecin) 2:6, 6:2, 6:1. W grach półfinałowych Pałaszkiewicz wygrała z Marią Kuklą (AZS Poznań) 7:5, 6:2, natomiast Lech zwyciężyła Magdalenę Matusiak (PKT Pabianice) 6:1, 6:2.

W ćwierćfinałowych pojedynkach uzyskano rozstrzygnięcia: Pałaszkiewicz - Karolina Rosiak (MKT Łódź) 6:4, 7:5, Kukla - Axana Emalianowa (SKT Sopot) 6:0, 7:5, Lech - Paulina Lisiecka (Polonia Bydg.) 6:4, 6:2, Matusiak - Olga Szczęsna (Polonia Elbląg) 6:1, 6:2.

W finale chłopców spotkali się: Mateusz Skorek (SKT) oraz Michał Juściński (Lechia). Wygrał Skorek 6:2, 7:6(5). W półfinale, Skorek pokonał Ilmara Nobika (Start/Wisła) 6:3, 6:2, zaś Juściński zwyciężył Michała Olejniczaka (Olimpia Poznań) 2:6, 6:2, 7:5.

Rezultaty 1/4 finału: Nobik - Paweł Syrewicz (ZTT Złotoryja) 6:4, 6:3, Skorek - Sebastian Michalik (WTS Deski Warszawa) 7:5, 7:5, Juściński - Piotr Gałek (Start/Wisła) 6:7(5), 6:4, 6:4, Olejniczak - Gracjan Przebłocki (Nafta Z. Góra) 3:6, 6:2, 6:3.

Gry podwójne
Wyniki: finał kadetek, Kukla, Pałaszkiewicz - Wioleta Podsiadło, Kinga Przybyła (obie Polonia) 6:2, 6:2. Półfinały: Kukla, Pałaszkiewicz - Martyna Gwizdała (Olimpia Grudz.), Karolina Rosiak (MKT) 6:2, 6:3, Podsiadło, Przybyła - Małgorzata Ciałkowska (Legia), Olga Szczęsna (Polonia Elbląg) 6:2, 6:4.

Kadeci finał, Piotr Gałek, Ilmar Nobik (Start/Wisła) - Mateusz Ejsmont, Jarosław Dejnarowicz (obaj Lechia) 6:2, 7:6(8). Półfinały, Gałek, Nobik - Tomasz Nowacki (Budowlani Olsztyn), Dariusz Ptasznik (TTZ Iława) 6:2, 6:4, Ejsmont, Dejnarowicz - Szymon Judek, Maciej Lorenz (obaj AZS Poznań) 4:6, 7:6(5),6:1.

Turniej pocieszenia wygrał Łukasz Bagrowski (Goplania). Z naszego regionu w ogólnopolskim turnieju zaprezentowali się tenisiści TTT Real Toruń, Startu/Wisy, Goplanii i Polonii. oraz nowo powstałej sekcji grudziądzkiej Olimpii. Sędzią naczelnym był bydgoszczanin Leszek Głowacki.

Tenisista Polonii górą
Na kortach przy ulicy Marii Skłodowskiej - Curie rozegrano regionalny turniej klasyfikacyjny skrzatów (do lat 12). Triumfował Adam Majchrowicz (Polonia Bydg.), który o I lokatę pokonał klubowego kolegę Mateusza Figasa 6:4, 6:3. W półfinale Majchrowicz wygrał z Marcinem Lewandowskim (TTT Real) 6:2, 6:4, w drugiej parze Figas zwyciężył Macieja Rzepeckiego (Polonia) 6:3, 6:2.
W najbliższy weekend na obiekcie Startu/Wisły Toruń odbędą się mistrzostwa regionu do lat 16.