MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz piąty na Mistrzostwach Polski Młodziczek!

bejczys
bejczys
Aleksandra Makurat
MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz w sobotę zakończył rywalizację w Turnieju finałowym Mistrzostw Polski Młodziczek (U-14 K). Podopieczne Krzysztofa Janika i Edwarda Malinowskiego zajęły ostatecznie piąte miejsce. W ostatnim spotkaniu w Sierakowicach pokonały WKK Wrocław 63:51. Mistrzostwo Polski zdobyły koszykarki MKK Sokołów S.A. OSiR Sokołów Podlaski, które w finale pokonały KS JAS-FBG Sosnowiec.

Po przegranej z Sosnowcem, aby zachować szansę na walkę o medale, podopieczne Krzysztofa Janika i Edwarda Malinowskiego musiały pokonać w czwartek KKS Olsztyn. Dziewczęta sprostały zadaniu i wygrały 89:74. Spotkanie przez trzy kwarty było dość wyrównane, dopiero w ostatniej kwarcie bydgoska drużyna wyraźnie odskoczyła przeciwniczkom. Double-double na swoim koncie zanotowała Bogna Gołochowicz (26 punktów, 11 zbiórek), 15 punktów zdobyła Weronika Preihs, a 10 zbiórek dołożyła Sandra Rahn. Dobry mecz zaliczyła też Natalia Matusiak (10 punktów, 7 zbiórek). W drugim meczu KS JAS-FBG Sosnowiec pokonał MKK Sokołów S.A. OSiR Sokołów Podlaski.

Po czwartkowych meczach okazało się, że ostatnie spotkanie w grupie zadecyduje o tym, który zespół powalczy o medale. MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz stoczył bój z ekipą z Sokołowa Podlaskiego. Zawodniczki z Bydgoszczy nieźle rozpoczęły mecz, jednak faule przy rzutach przeciwniczek i bardzo wysoka skuteczność rzutów wolnych sprawiła, że po 10 minutach na tablicy wyników widniał rezultat 13:11 dla Sokołowa Podlaskiego. Niestety w drugiej części gry sokołowianki umiejętnie wykorzystywały błędy w obronie i wygrały tę część gry różnicą 10 punktów. Po przerwie podopieczne Krzysztofa Janika i Edwarda Malinowskiego próbowały odrobić straty, jednak ostatecznie to Sokołów Podlaski wygrał 64:55 i to drużyna z Mazowsza znalazła się wśród 4 najlepszych zespołów w Polsce, a MUKS WSG SUPRAVIS zajmując 3. miejsce w grupie w sobotę zagrał o 5. miejsce. W spotkaniu z Sokołowem Podlaskim pozytywnie zaprezentowała się Julia Malicka, która zdobyła 16 punktów, "oczko" mniej na swoim koncie zapisała Ola Szymańska, a Sandra Rahn zebrała 10 piłek.