Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Na tym festiwalu poznasz naukę z innej strony

Redakcja
Można już zapisywać się na imprezy w ramach tegorocznego ...
Można już zapisywać się na imprezy w ramach tegorocznego ... AGW
Można już zapisywać się na imprezy w ramach tegorocznego Bydgoskiego Festiwalu Nauki, który potrwa od 28 do 31 maja.

A jest w czym wybierać, bo cztery uczelnie organizujące tegoroczny festiwal nauki przygotowały 640 różnego rodzaju imprez podzielonych na 8 ścieżek tematycznych: artystyczną, humanistyczną, medyczną i nauk o zdrowiu, nauk ścisłych, przyrodniczą, społeczną, techniczną oraz Dzień Młodego Naukowca - przypada 31 maja, czyli ostatniego dnia bydgoskiego festiwalu.

Impreza pod nazwą Bydgoski Festiwal Nauki odbywa się po raz piąty, ale już od 2003 roku były organizowane dni nauki. Z roku na rok do wydarzenia przyłączało się coraz więcej uczelni. W tym roku są to wszystkie publiczne bydgoskie uczelnie: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy oraz Collegium Medicum UMK i jedyna niepubliczna uczelnia w tym gronie, czyli Wyższa Szkoła Gospodarki.

Każda z uczelni przygotowała szereg imprez, najczęściej związanych z profilem danej szkoły, najwięcej, bo 317 proponuje UKW.

Część wykładów jest powszechnie dostępnych, na inne obowiązują jednak zapisy. Żeby w nich uczestniczyć, trzeba wejść na stronę internetową www.festiwalnauki.bydgoszcz.pl, a później wybrać interesującą nas imprezę i podać swoje dane.

Na stronie festiwalu nauki można też znaleźć szczegółowy opis poszczególnych wykładów i warsztatów. Niezależnie od wieku czy zainteresować, każdy powinien znaleźć dla siebie coś interesującego. I tak będzie można wyruszyć na przykład śladami Rosjan w Bydgoszczy, dowiedzieć się, jak zdobyć pierwszą pracę oraz jak w ciekawy sposób napisać rozmowę kwalifikacyjną. Osoby mające żyłkę konstruktora dowiedzą się, w jaki sposób zrobić radio bez zasilania. Specjaliści z Collegium Medicum zdradzą m.in. jak pozyskuje się perfumy oraz czy można wyhodować organ w laboratorium. Naukowcy z UTP opowiedzą natomiast m.in. jak powstaja pioruny oraz do czego potrzebne są nam owady. Będą też cieszące się dużym zainteresowaniem Chemikalia. WSG przygotowało m.in. warsztaty z realizacji dźwięku oraz wykład opowiadający o tym, co kryją stare obrazy.

Anna Stasiewicz
[email protected]

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto