Nadchodzi sezon grzewczy

Materiał informacyjny PRZEDS.PRODUKCYJNO-USŁUGOWO- HANDLOWE FACTUM SP. Z O.O.
Sezon grzewczy przed nami. Tymczasem za tonę polskiego węgla typu kostka zapłacimy w Bydgoszczy około 880 zł, natomiast za orzech - 800 zł. W podobnej cenie jest ekogroszek. Węgiel z importu w dalszym ciągu w konkurencyjnych cenach.

Jako Autoryzowany Sprzedawca Polskiej Grupy Górniczej SA jesteśmy dobrze przygotowani do nadchodzącego sezonu grzewczego – mówi Mirosław Mazurewicz ze składów opału „Factum Sp. z o.o.” w Bydgoszczy (ul. Grunwaldzka 78A), Koninie (ul. Marantowska 13) i podbydgoskim Dobrczu (ul. Długa 49 a). Na naszych składnicach przygotowaliśmy bogatą ofertę materiału opałowego: 6 rodzajów pelletu workowanego w tym pellet na bazie węgla o wysokiej kaloryczności 28 MJ, aż 9 rodzajów ekogroszku oraz grubsze węgle o granulacji kostka, orzech oraz groszek, wszystkie o różnej kaloryczności. Aby zapewnić szeroki wybór i różnorodność cen, sprzedajemy także węgiel z Węglokoksu oraz węgiel importowany z Kolumbii i Rosji – dodaje Mazurewicz.

Zakaz sprzedaży miału

Pamiętajmy, że od lipca obowiązuje zakaz sprzedaży miału. Alternatywą jest ekomiał, który zawiera mniej drobnych frakcji. Nazywany jest on młodszym bratem ekogroszku, bowiem jego skład chemiczny porównywalny jest z tym grubszych węgli. Jest on chętnie stosowany do ogrzewania domów jednorodzinnych z uwagi na znacząco niższą cenę. Firma Factum Sp. z o.o. z Bydgoszczy oferuje go aktualnie w cenie 630 zł. Faktem jest, że jego kaloryczność jest nieco mniejsza niż grubszych węgli, stąd trzeba go użyć nieco więcej, jednak w ostatecznym rozrachunku jego stosowanie pod względem kosztów jest niewątpliwie opłacalne.

Problemy z dostawą do domu?

Na składnicach daje się zauważyć wzmożony ruch. Czy w związku z tym powinniśmy się obawiać problemów z dostawą do domu? W naszym przypadku nie – mówi Mazurewicz. Posiadamy samochody dostawcze większe i mniejsze, w tym Multicara, który wjedzie na każdą posesję. Na życzenie Klienta opał workowany dowozimy samochodami dostawczymi wyposażonymi w windę i paleciak elektryczny, umożliwiając wstawienie palety do pomieszczenia u Odbiorcy. Dodatkowo, już od lat, oferujemy całodobową sprzedaż małych ilości węgla workowanego, oczywiście z wyjątkiem dni wolnych od handlu.

Co z odbiorcami hurtowymi?

Składnica przy ul. Grunwaldzkiej 78A realizuje także dostawy do zakładów, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych oraz zaopatruje inne składy opału. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom Klientów, rozszerzyła swoją ofertę o dostawy kruszyw, żwirów, piasku i kamienia do wykorzystania w branży przemysłowej, drogowej, budownictwie czy ogrodnictwie. Oferowane kruszywa pochodzą z kopalń z Dolnego Śląska oraz z lokalnych żwirowni.

Zamawiaj nie wychodząc z domu

W dobie koronawirusa dostawę opału warto zamawiać telefonicznie, drogą mailową lub przez stronę internetową składnicy (www.factum.net.pl). Dzięki temu łatwo uzgodnimy konkretną datę i godzinę dostawy. Przy okazji fachowe składnice chętnie doradzą, jaki opał kupić do określonego pieca oraz podpowiedzą jak efektywnie rozpalać w piecu. Pamiętajmy, że poprawne rozpalanie może zmniejszyć użycie węgla nawet o 30%!

Jak poprawnie rozpalać?

Tradycyjne rozpalanie pieca lub kotła od dołu jest najbardziej znaną i stosowaną metodą wskrzeszania ognia, choć mało ekonomiczną i dość szkodliwą. Dzieje się tak dlatego, że węgiel znajdujący się u góry nad ogniem, zanim się rozpali, wysusza się wydzielając parę wodną i gazy, które są szkodliwe dla układu oddechowego oraz środowiska naturalnego.

Stąd zaleca się rozpalanie metodą „od góry”. Dzięki tej metodzie opał oddaje najwięcej ciepła do układu ogrzewania, spalając się w całości i wydzielając najmniej dymu. W taki sposób można palić praktycznie w każdym piecu, kotle czy kominku, który posiada m. in. dostatecznie wysokie palenisko oraz wlot powietrza pod ruszt u dołu, a wylot spalin u góry (nad paleniskiem). Poprawne rozpalanie pieca oszczędzi nie tylko naszą kieszeń, ale i nasze środowisko.

Dodaj ogłoszenie