Niemcy - Polska [4.09.2015]. Zapis relacji online

(FIAŁ)
Polska - Niemcy
Biało-czerwoni we Frankfurcie ulegli mistrzom świata w meczu kwalifikacji EURO'2016. Polacy stracili fotel lidera tabeli grupy D.

NIEMCY - POLSKA 3:1 (2:1)
Bramki: 1:0 Thomas Muller 12., 2:0 Mario Gotze 19., 2:1 Robert Lewandowski 36., 3:1 Mario Gotze 82.

NIEMCY (trener Joachim Low): Neuer - Can, Boateng, Hummels, Hector - Kroos, Schweinsteiger - Muller, Ozil, Bellarabi (53. Gundogan) - Gotze (90+1. Podolski).
Żółte kartki: Kroos, Schweinsteiger.

POLSKA (trener Adam Nawałka): Fabiański - Piszczek (43. Olkowski), Glik, Szukała, Rybus - Krychowiak, Mączyński (62. Błaszczykowski) - Milik, Jodłowiec, Grosicki (84. Peszko) - Lewandowski.
Żółte kartki: Rybus, Grosicki.

Sędziuje: Nicola Rizzoli (Włochy), asystenci liniowi: Elenito Di Liberatore, Mauro Tonolini, techniczny: Gianluca Cariolato, asystenci bramkowi: Luca Banti, Antonio Damanto.

Ławka rezerwowych
Niemcy: Zieler, ter Stegen, Mustafi, Rudy, Ginter, Schurlle, Podolski, Volland, Kramer, Gundogan, Kruse.
Polska: Szczęsny, Boruc, Thiago Cionek, Jędrzejczyk, Linetty, Olkowski, Błaszczykowski, Peszko, Mila, Zieliński, Wilczek, Borysiuk.

II POŁOWA
90+3' Koniec meczu.
90+3' Olkowski dograł piłkę do Rybusa, ten zza pola karnego uderzył niecelnie.
90+2' Jodłowiec z dystansu uderzył wprost w bramkarza.
90' Doliczone trzy minuty.
89' Dwa rzuty rożne dla Niemców w krótkim odstępie czasu.
85' Peszko pojawił się na placu gry w miejsce Grosickiego. To była trzecia zmiana w polskim zespole.
82' 3:1!! Fabiański odbił piłkę po strzale Mullera, jednak z najbliższej odległości dobił ją do siatki Gotze.
82' Gotze niedokładnie zagrał piłkę do partnera.
80' Za wysokie dośrodkowanie Milika z rzutu wolnego, do tego na spalonym Lewandowski.
76' Gundogan ograł Olkowskiego, wyłożył piłkę Gotzemu, ale jego strzał został zablokowany.
71' Strzał Gundogana, piłkę sparował Fabiański, powalczył o nią Olkowski, przez co zablokował uderzenie rywala. Po dośrodkowaniu z rożnego, strzał Hummelsa obronił nasz bramkarz, łapiąc piłkę tuż przed linią bramkową.
68' Zbyt lekkie uderzenie Grosickiego z linii pola karnego. Piłka w rękach Neuera. Wzmaga się doping licznej grupy polskich kibiców na trybunach Commerzbank Arena.
65' Niecelny strzał Schweinsteigera.
60' Po strzale Milika, piłkę odbił Neuer, a ta odbiła się od kolana Grosickiego i minimalnie wyszła poza plac gry.
58' Dominacja Niemców. My wyprowadzamy piłkę z własnego pola karnego, jednak Krychowiak za mocno zagrał futbolówkę w stronę Grosickiego.
57' Ależ akcja wprowadzonego na plac gry Gundogana, którego powstrzymał dopiero Krychowiak. Jakby tego było mało, po chwili piłkę dostał Gotze, ale trafił w słupek bramki Fabiańskiego.
52' Ozil wyłożył piłkę Mullerowi, ale ten z pierwszej piłki uderzył niecelnie.
49' Bellarabi i Szukała ucierpieli w polu karnym. Olkowski zbyt krótko wybił piłkę, co próbował wykorzystać niemiecki pomocnik, jednak jego uderzenie zablokował Krychowiak.
46' Początek drugiej części spotkania.

I POŁOWA
45+2' Koniec pierwszej połowy.
45+1' I ponownie biało-czerwoni. Znów uderzył Lewandowski, tym razem piłka wybita z linii bramkowej przez Gotze.
45+1' Ależ miał okazję Lewandowski. Niemiecki bramkarz zagrał piłkę zbyt lekko, głową zagrał ją Krychowiak, a strzał kapitana naszej reprezentacji obronił Neuer.
43' Olkowski za Piszczka - zmiana w naszym zespole.
42' Dośrodkowanie Lewandowskiego wprost w ręce Neuera.
40' Grosicki uderzył niecelnie.
36' 2:1!! Jest kontaktowe trafienie biało-czerwonych! Świetna akcja naszych zawodników, dośrodkował z lewej strony Grosicki i strzałem głową kontaktowego gola strzelił Robert Lewandowski.
35' Strzał Mullera obronił Fabiański, a dobitkę Cana zablokował Glik.
32' Piłka w siatce Fabiańskiego, jednak gol nieuznany. Arbiter zasygnalizował pozycję spaloną.
29' Strzał Grosickiego zablokowany, a następnie zbyt mocne dogranie do Milika.
24' Ponad bramką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Hummels.
19' 2:0!! Indywidualna akcja Gotze, precyzyjne uderzenie zawodnika Bayernu Monachium tuż przy słupku. Fabiański bez szans na skuteczną interwencję.
17' Dośrodkowanie Piszczka w pole karne, strzał Lewandowskiego zablokowany, biało-czerwoni wznowią grę od autu. Jeszcze jedna dobra akcja Polaków, uderzenie Grosickiego obronił Neuer.
15' Milik niedokładnie dogrywał piłkę w kierunku Mączyńskiego. Od bramki wznowił grę Neuer.
14' Kolejna akcja Niemców, ale odgwizdana pozycja spalona Bellarabiego.
12' 1:0!! Niemcy wychodzą na prowadzenie. Trójkowa akcja Hector - Bellarabi - Muller, na bramkę zamienił ten ostatni.
11' Ponownie zakotłowało się w naszym polu karnym. Gotze płasko zagrał piłkę poza szesnastkę, strzał Mullera został zablokowany.
8' Żółta kartka dla Rybusa, za ostry faul na Mullerze. Wcześniej, ładnie zaatakowali biało-czerwoni, Grosicki płasko zagrał piłkę w pole karne, wybili ją jednak defensorzy.
6' Groźna kontra Niemców, Bellarabi uderzył na bramkę Fabiańskiego, strzał zablokowany. Po rzucie rożnym Ozila, piłkę złapał nasz bramkarz.
5' Lewandowski uderzył zza pola karnego, jednak jego strzał zablokowany.
3' Dośrodkowanie Grosickiego, ale piłkę wybili środkowi obrońcy Niemiec.
1' Pierwszy gwizdek włoskiego arbitra. Od środka rozpoczęli biało-czerwoni.

Przed meczem, uczczona zostanie pamięć byłego szefa niemieckiej federacji piłkarskiej i prezydenta Stuttgartu, Gerharda Mayera-Vorferdera, który zmarł w wieku 82 lat.

W zakończonym już meczu grupy D, Gruzja wygrała ze Szkocją 1:0 (1:0). O 20.45., równolegle z pojedynkiem we Frankfurcie, toczyć się będzie spotkanie Gibraltar - Irlandia.

Arbitrem głównym tego spotkania jest Włoch Nicola Rizzoli. To szczęśliwy sędzia dla Niemiec, bowiem to właśnie on prowadził wygrany przez ekipę trenera Lowa finałowy mecz mundialu z Argentyną.

Trener Mistrzów Świata nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanego Marco Reusa. W polskim zespole, z powodu urazu wypadł dzisiaj ze składu także Karol Linetty, jednak pomocnik Lecha Poznań być może wróci na poniedziałkowy mecz z Gibraltarem.

źródło: TVN24/x-news