Nokaut w Bydgoszczy! Zawisza - Legia 3:1!(ZDJĘCIA)

SZYMON SZAR
Zawisza Bydgoszcz po bardzo dobrym i szybkim meczu pewnie pokonał Legię Warszawa 3:1. Bramki na wagę trzech punktów dla podopiecznych zdobyli Wahan Geworgian dwie oraz Luis Carlos.

Mecz rozpoczął się od śmiałych ataków Zawiszy. Już w 6 minucie było ogromne zamieszanie w polu karnym Legii. Po prostopadłym podaniu Masłowskiego Wahan Geworgian uderzał z ostrego kąta, ale na drodze do szczęścia stanął mu Wojciech Skaba. Przez chwilę gospodarze próbowali jeszcze dobijać, ostatecznie jednak obrońcy z Warszawy oddalili zagrożenie.

Zobacz koniecznie: Zawisza - Legia [kibice]

Następna akcja spotkania i gol dla szybko grających gospodarzy. Wahan Geworgian odebrał piłkę beznadziejnie interweniującemu Rzeźniczakowi, a następnie minął Skabę i - mimo stojącego na linii bramkowej Juniora - z zimną krwią trafił do siatki.

Goście zdołali wyrównać po dwóch kwadransach gry. Jakub Wawrzyniak wywalczył rzut wolny z 22 metrów, z którego ładnie obok muru uderzył Helio Pinto. Piłka leciała przy bliższym słupku, Wojciech Kaczmarek miał już ją niemal na rękach, ale nie zdołał jej wybić i było 1:1!

Jeszcze przed przerwą powinno być jednak 2:1 dla Zawiszy. Po płaskim dośrodkowaniu Carlosa z lewego skrzydła akcję zamknął na 12. metrze Michał Masłowski, ale trafił wprost w obrońcę. Skaba gdyby nie błędny strzał gospodarzy nie miałby szans na skuteczną interwencję.

W drugiej połowie od początku było widać iż podopieczni Ryszarda Tarasiewicza nie zamierzają
zmieniać tempa gry. W 47 minucie Jakub Wawrzyniak podał do Skaby, a ten wybił piłkę wprost pod nogi Geworgiana. Napastnik Zawiszy szybko wyprzedził golkipera i trafił do pustej bramki.
Sposób, w jaki Legia straciła dziś gole jest wręcz nieprawdopodobny!

Nie minęło pięć miniut i było praktycznie po meczu. Z prawego skrzydła dobrze dośrodkował Igor Lewczuk, a formalności z bliska dopełnił Luis Carlos. A co robili w tej sytuacji obrońcy Legii w tyłach nie mieści się w głowie.

Zawisza po trzeciej bramce złapał pełen luz. Legioniści rzucili się do ataku i często gościli w polu karnym beniaminka. Niewiele z tego jednak wynikało.

Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie. Zawisza wygrywa u siebie z mistrzem Polski Legia Warszawa aż 3:1!