Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowi studenci UTP o kierunkach i Bydgoszczy [wideo]

Redakcja
W punkcie rekrutacyjnym Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego drzwi co kilka minut przekracza nowoprzyjęty student, aby złożyć wymagane dokumenty. Zapytaliśmy młodych, jakie kierunki i dlaczego wybierali, z czym kojarzy im się Bydgoszcz i jak wyobrażają sobie życie studenckie.


Studenci UTP nagrali film o swojej uczelni

Piotr Mila z Lubustronia wybrał inżynierię odnawialnych źródeł energii. Co spowodowało, że dokonał takiego wyboru? - Wydaje mi się, że jest to kierunek przyszłościowy. Coś nowego - tak argumentuje decyzję. Nie zastanawiał się nad tym, jak będzie wyglądało życie studenckie. Gdzie ma zamiar mieszkać? - Mieszkanie, nie akademik, bo tam się chyba za dużo imprezuje - odpowiada. Zapytany, z czym kojarzy mu się nasze miasto, jako pierwsze skojarzenie wymienia Zawiszę Bydgoszcz.

Agnieszka Małkowska z Bortkowa będzie studiować zarządzanie i inżynierię produkcji. - Podoba mi się ten kierunek, od samego początku chciałam iść na kierunek techniczny i wybrałam akurat ten. Moja koleżanka też studiuje na tym uniwersytecie i chwali sobie ten kierunek, to też mnie przekonało - mówi dziewczyna. Jak wyobraża sobie życie studenckie? - Ciężko mi powiedzieć. Niby mam znajomych na studiach, ale to zależy od osoby, miasta.

Ma zamiar mieszkać w akademiku, "bo zawsze to bliżej". Z czym kojarzy jej się Bydgoszcz? Po chwili zastanowienia mówi, że z Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym. Nie miałam nigdy styczności z tym miastem. Blisko mam, dlatego tu złożyłam.

Przez 2 tygodnie (do 23 lipca) osoby, które chcą studiować na UTP, mogą składać dokumenty. Kiedy tworzą się kolejki? - Przeważnie na początku, kiedy jest grupa tych ludzi powiedzmy bardziej ambitnych i na końcu, kiedy są wszyscy spóźnialscy - mówi Sergiusz Czyżniewski z puntu rekrutacyjnego UTP.


Studiować czy nie studiować - oto jest pytanie. Drzwi Otwarte na UTP [zdjęcia]

Jakie błędy najczęściej są popełniane w dostarczanych dokumentach? - Zazwyczaj są braki tych dokumentów, niedokładnie czytają, co trzeba do nas przynieść i muszą jeszcze raz przyjść z pełnym kompletem albo dosyłać do nas. Pojawiają się błędy przy wypełnianiu ankiety, danych osobowych, powodowane raczej nieuwagą - wymienia.

Co wybrała Samanta z Torunia?  Jak Paweł z Brześcia Kujawskiego wyobraża sobie życie studenckie? Dlaczego Alicja z Chojnic idzie na wzornictwo?

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto