Oczyszczona Brda czeka na uczestników I Wyścigu Pływackiego „Woda Bydgoska"

Agata Wodzień/archiwum MM
I Wyścig pływacki na Brdzie „Woda Bydgoska" już w piątek (15.08). W związku ze zbliżającym się wyścigiem rzeka została dokładnie oczyszczona z podwodnnej roślinności.

W czwartek (7.08) na Brdę wypłynęła specjalna łódź kosząca, która usuwała rośliny pod powierzchnią wody. Skoszona zieleń spłynie do Brdyujścia, gdzie zostanie wybrana, bądź osadzi się na brzegu. Był to zabieg konieczny po to, aby rośliny nie przeszkadzały uczestnikom.

Rzeka Brda przez dwudziestolecia straciła na swoim uroku, a w świadomości bydgoszczan jawi się jako brudna i nienadająca się do kąpieli. Celem organizatowów wyściu jest zmiana jej niekorzystnego wizerunku.

Wyścigi pływackie odbęda się na dwóch dystansach, 1600 m oraz 650 m. Liczba wolnych miejsca na dłuższy dystans została juz wyczerpana. Na dystans 650 metrów trwają jeszcze zapisy. Wszystkie osoby, które ukończyły 18 rok życia i chcą wciąć udział w wyścigu mogę zgłosic swój udział na stronie:

BRDA JEST CZYSTA?

Start zaplanowano na wysokości kładki zakochanych łączącej Wyspę Młyńską z Operą Nova.

Na zwycięzców czekają liczne nagrody - wśród nich kupony na zakup sprzętu sportowego o wartości od 1000 do 3000 zł.

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja