Olimpia Grudziądz - Zawisza Bydgoszcz. Wyniki półfinałów Pucharu Polski K-PZPN 2022 [17 maja 2022]

OPRAC.: Online
Olimpia Grudziądz - Zawisza Bydgoszcz
Olimpia Grudziądz - Zawisza Bydgoszcz Łukasz Szalkowski
We wtorek poznaliśmy drugiego finalistę Regionalnego Pucharu Polski K-PZPN 2022. W Grudziądzu Olimpia przegrała z Zawiszą Bydgoszcz, który 15 czerwca zagra o trofeum z Unią Janikowo.

1/2 finału - Puchar Polski K-PZPN 2022 - 17 maja

Olimpia Grudziądz - Zawisza Bydgoszcz 1:2 (1:0)
Bramki: Hubert Mich (37, głową) - Robert Tunkiewicz (68), Stanisław Wędzelewski (87)

Mecz półfinału Regionalnego Pucharu Polski K-PZPN 2022 - zapis relacji na żywo.
18:5317.05.2022

Po meczu

Zawisza wygrywa 2:1 i melduje się w finale Pucharu Polski na szczeblu K-P ZPN.
Finał Unia - Zawisza zaplanowano 15 czerwca w Janikowie. Początek o godzinie 17:00 na stadionie OSiR przy ul. Głównej 40.
Dziękujemy za uwagę.

18:5217.05.2022

90'+3'

Róg dla Olimpii. Po wrzutce Kaczmarka główkował Bojas, ale Dumieński zdołał odbić piłkę. Po chwili sędzia kończy mecz.

18:5117.05.2022

90'+2'

Żółtko dla Oczkowskiego za opóźnianie gry.

18:4717.05.2022

90'

Sędzia dolicza trzy minuty

90'+1'

Żółta kartka dla Nawrockiego za faul Okuniewiczu. Także dwie zmiany w Zawiszy. Wchodzą Furst i Mielcarek, którzy zastępują Żylskiego i Tunkiewicza

18:4617.05.2022

90'

Zmiana w Olimpiii. Cywińskiego zastępuje Wicki.

18:4317.05.2022

87'

Zawisza prowadzi 2:1! Świetna akcja niebiesko-czarnych. Żylski zagrał do Oczkowskiego, który popisał się kapitalną wrzutką do Wędzelewskiego, a ten piękną główką wyprowadził bydgoszczan na prowadzenie!

18:4217.05.2022

86'

Kolejny rożny dla Olimpii. Tym razem Kaczmarek dośrodkował za płasko

18:3317.05.2022

78'

Dwie zmiany w Olimpii. Na boisko wchodzą Karmański i Nawrocki, którzy zmieniają Zawadę i Klimka

18:2917.05.2022

74'

Kolejny róg dla Zawiszy. Obrońcy Olimpii pewnie sobie radzą z dośrodowaniem.

18:2817.05.2022

72'

Wolny dla Olimpii po faulu Jastrzembskiego na Kaczmarku. Biało-zielonii wykonują stały fragment gry z około 25 metrów. Uderzał Cywiński, ale około metr nad poprzeczką.

18:2517.05.2022

70'

Mogło być 2:1 dla Zawiszy. Kolejna kontra. Tym razem kończył ją Żylski. Po jego strzale piłka minęła okienko o centymetry

18:2317.05.2022

68'

Zawisza wyprowadza szybką akcję, którą precyzyjnym strzałem kończy Tunkiewicz. Olimpia - Zawisza 1:1!

18:2217.05.2022

67'

Dwie zmiany w Olimpii. Na boisko wchodzą Bojas i Jarzec, którzy zastępują Antkowiaka i Cabrerę.

18:2017.05.2022

65'

Po strzale Żylskiego piłka odbija się od jednego z piłkarzy Olimpii i Zawisza ma rzut rożny, po którym gospodarze wyprowadzają kontrę przerwaną faulem przez Jastrzembskiego za co dostaje on żółtą kartkę.

18:1817.05.2022

63'

Pierwsza zmiana w Zawiszy. Wędzelewski zamienił Żylińskiego.

18:1717.05.2022

62'

Świetna akcja Olimpii. W jej finale Antkowiak z prawej strony próbował przelobować Dumieńskiego, ale bramkarz Zawiszy końcami palców odbił piłkę na poprzeczkę.

18:1417.05.2022

59'

Znowu Witasik wybija piłkę na róg. Tym razem po dośrodkowaniu Tunkiewicza zakotłowało się w polu bramkowym Olimpii. Ostatni piłki dotykał Jastrzembski, ale trafił prosto w Olszewskiego.

18:1317.05.2022

58'

Po główce Witasika kolejny ród dla Zawiszy, ale znowu dośrodkowanie słabe

18:0917.05.2022

53'

Tym razem róg dla Zawiszy. Po dośrodkowaniu do piłki doszedł Żylski i zagrał do Oczkowskiego, który pomylił się nieznacznie. Po chwili strzelał Okuniewicz i znowu dobrą interwencją popisał się Olszewski. Jeszcze dwa kornery dla bydgoszczan, ale bez efektu

18:0617.05.2022

50'

Rzut wolny dla Olimpii po faulu na Cabrerze. Zawiszanie mieli szczęście, bo po rykoszecie od jednego z nich piłka o centymetry minęła bramkę. Z dośrodkowaniem z rogu bydgoszczanie już sobie poradzili

18:0117.05.2022

46'

Drugą połowę rozpoczęli gospodarze.

17:4717.05.2022

Koniec pierwszej połowy

Olimpia prowadzi 1:0, bo wykorzystała stały fragment gry. Generalnie spotkanie jest wyrównane. Okazji bramkowych jak na lekarstwo. Z relacją wracamy za około kwadrans.

17:4617.05.2022

45' + 1'

Tym razem "żółtko" dla Żylińskiego za przerwanie faulem akcji Kaczmarka

17:4517.05.2022

45'

Sędzia dolicza jedną minutę

17:4317.05.2022

43'

Tym razem kartka dla Cabrery za faul na Paliwodzie. Zawisza ma rzut wolny z około 30 metrów na wprost bramki Olimpii. Dośrodkowanie Koziary za dalekie

17:4217.05.2022

41'

Żółta kartka dla Paliwody za faul

17:4117.05.2022

39'

Zawisza mógł doprowadzić do remisu, ale po główce Koziary świetną interwencją popisał się Olszewski

17:3917.05.2022

37'

Olimpia prowadzi 1:0! Z autu piłkę wrzucał Warcholak, Mich będący przy krótszym słupku uprzedził zawiszan i głową wpakował piłkę do bramki!

17:3617.05.2022

35'

Róg dla Olimpii. Po strzale Leszczyńskiego piłka odbija się w gąszczu zawodników od jednego z zawiszan. Grudziądzanie protestują domagając się karnego, ale sędzia jest głuchy na ich krzyki

1/2 finału - Puchar Polski K-PZPN 2022 - 4 maja

Lech Rypin - Unia Janikowo 1:4 (0:3)
Bramki: Radosław Lewandowski (69) - Przemysław Kędziora (10), Mateusz Ławniczak (30, karny), Jędrzej Kujawa (33), Mikołaj Gabor (83)
LECH: Wiśniewski - Dąbrowski, Baranowski, Rybka, Moszczyński, Banasiak, Lewandowski, Śmigrodzki, Krajewski, Trędewicz, Lewandowski.
UNIA: Fabiszewski - D. Kowalski, Mysiak, Urbański, Hulisz - Ciechanowski, Ławniczak, Kędziora, Kujawa - Ginter, Goździk
Początek godzina 17:30

Lech Rypin - Unia Janikowo

Mecz półfinałowy Regionalnego Pucharu Polski.
19:2004.05.2022

Koniec meczu

Unia Janikowo pokonuje Lecha Rypin 4:1 i melduje się w finale w którym zagra (15 czerwca) ze zwycięzcą meczu Olimpia Grudziądz - Zawisza Bydgoszcz, który odbędzie się 17 maja (początek godz. 17:00).
Gole: Radosław Lewandowski (69) - Przemysław Kędziora (10), Mateusz Ławniczak (30, karny), Jędrzej Kujawa (33), Mikołaj Gabor (83).

19:1604.05.2022

88'

Kolejne dwie zmiany w Lechu: boisko opuścili Banasiak i P. Lewandowski i a weszli Rozpierski i Listkowski.

19:1204.05.2022

86'

Zmiany w obu drużynach: w Lechu zeszli Baranowski i Śmigrodzki, których zastąpili Małkowski i Orędowski; w Unii Kujawę zastąpił Nowicki

19:0704.05.2022

83'

Unia podwyższa prowadzenie. W polu karnym ładnie znalazł się Mikołaj Gabor, który uprzedził obrońców, zgarnął piłkę i z bliska pokonał Wiśniewskiego. Janikowianie prowadzą 4:1

19:0404.05.2022

78'

Kolejny róg dla Unii. Do główki doszedł Urbański, ale pewnie piłkę złapał Wiśniewski

18:5804.05.2022

72'

Dominik Kowalski wywalczył rzut rożny dla Unii. Przy dośrodkowaniu Mysiak faulował obrońcę Lecha

18:5404.05.2022

69'

Radosław Lewandowski po ładnej akcji Lecha strzela dla ekipy z Rypina pierwszego gola.

18:5104.05.2022

66'

Zmiana w Lechu: Krajewskiego zastąpił Gołata

18:4704.05.2022

62'

Trzy zmiany w Unii. Boisko opuścili Kędziora, Ginter i Goździk, których zastąpili Wojciechowski, Kujawski i Roszak

18:4504.05.2022

60'

Prawą strona próbował się przedrzeć Radosław Lewandowski, ale został zatrzymany przez Urbańskiego.

18:4104.05.2022

55'

Gospodarze starają się atakować i częściej są przy piłce, ale nie potrafią zagrozić bramce Unii.

18:3504.05.2022

50'

Róg dla Unii. Gospodarze przejęli piłkę i chcieli wyprowadzić kontrę, którą przerwał Urbański

18:3104.05.2022

46'

Druga połowę rozpoczęli gospodarze. W Unii jedna zmiana: Ciechanowskiego zastąpił Gabor.

18:1604.05.2022

Sędzia zaprosił obie drużyny do szatni. Pierwsza połowa zdecydowanie dla gości, którzy zagrali bardzo skutecznie. Z kolei miejscowi chyba zbyt bojaźliwie podeszli do rywalizacji, a na dodatek popełniali proste błędy w obronie, które wykorzystali janikowianie. Z relacją wracamy za około kwadrans.

18:1404.05.2022

45'

Kolejny róg dla Lecha. Główkował Rybka, obrońcy Unii wybili piłkę.

18:1004.05.2022

42'

Akcja Lecha. Niestety, strzał Radosława Lewandowskiego kompletnie nieudany.

18:0504.05.2022

38'

Hulisz wywalczył kolejny róg dla Unii. Jednak bez zagrożenia dla Lecha.

18:0304.05.2022

33'

Unia prowadzi już 3:0. Kontrę celną główką wykańcza Jędrzej Kujawa po dośrodkowaniu Damiana Ciechanowskiego.

18:0104.05.2022

30'

Unia podwyższa wynik na 2:0 po rzucie karnym wykorzystanym przez Mateusza Ławniczaka. Jedenastka została podyktowana za faul Błażeja Dąbrowskiego na Sebastianie Ginterze .

17:5604.05.2022

27'

Rzut wolny dla Lecha z około 25 metrów po faulu Gracjana Goździka na Szymonie Moszczyńskim. Z wolnego strzelał Radosław Rybka. W środek bramki i Fabiszewski pewnie łapie piłkę.

17:5504.05.2022

25'

Dobra akcja lechitów. Z linii pola karnego strzelał Martyn Trędewicz, ale lekko i w środek, więc Gracjan Fabiszewski nie miał problemów ze złapaniem futbolówki

17:5204.05.2022

23'

Po wrzutce Ernesta Hulisza kolejny róg dla Unii. Dośrodkowywał Patryk Urbański, ale obrońcy Lecha radzą sobie i wybijają futbolówkę.

17:4904.05.2022

20'

Po strzale Radosława Lewandowskiego piłka odbija się od obrońcy Unii i wychodzi za linię końcową. Kolejny róg. Po dośrodkowaniu janikowianie wybijają piłkę

17:4704.05.2022

18'

Faul dla Lecha na środku boiska

17:4404.05.2022

14'

Groźna kontra Unii. W ostatniej chwili piłkę spod nogi Gintera wygarnął Rybka.

17:4304.05.2022

11'

Gospodarze chcieli od razu odpowiedzieć i wywalczyli rzut rożny, ale z dośrodkowaniem poradzili sobie obrońcy Unii.

17:4004.05.2022

10'

Unia obejmuje prowadzenie. Z prawej strony dośrodkował Ernest Hulisz. Kompletnie zostawiony bez obrony Przemysław Kędziora złożył się do główki i pewnie trafił do siatki.

17:3504.05.2022

5'

Po akcji Kędziory pierwszy rzut różny dla Unii. Po dośrodkowaniu obrońcy Lecha wybijają na kolejny róg. Po drugim dośrodkowaniu piłka w rękach Wiśniewskiego.

17:2804.05.2022

1'

Pierwszy gwizdek. Zaczęli goście

17:2704.05.2022

Przed meczem

Obie ekipy wychodzą na prezentację

Lech Rypin przegrał na własnym boisku z Unią Janikowo 1:4 w półfinale Pucharu Polski K-PZPN 2022

Lech Rypin - Unia Janikowo 1:4 w półfinale Pucharu Polski K-...

Droga zespołów do półfinału Regionalnego Pucharu Polski K-PZPN 2022

• Lech Rypin: Łokietek Brześć Kujawski 4:2 (2:1), GKS Baruchowo 3:0, walkower, Start Pruszcz 5:1 (3:1), Pogoń Mogilno 1:0 (0:0)
  • Unia Janikowo: Notecianka Pakość 1:0 (0:0), Noteć Gębice 3:1 (0:0), Tarpan Mrocza 6:2 (3:2), Wda Świecie 5:0 (1:0)
  • Olimpia Grudziądz: Pogrom Zbójno 5:0 (3:0), Chełminianka Chełmno 6:1 (1:0), Włocłavia Włocławek 1:0 (0:0),Chemik Moderator Bydgoszcz 3:0 (1:0)
  • Zawisza Bydgoszcz: Start Warlubie 4:2 (4:1), Gopło Kruszwica 2:0 (1:0), Tłuchowia Tłuchowo 5:1 (5:0), Sparta Brodnica 4:0 (2:0)

Wyniki 1/4 finału - Puchar Polski K-PZPN 2022

Środa - 20 kwietnia
Chemik Moderator Bydgoszcz - Olimpia Grudziądz 0:3 (0:1)
Bramki: Karol Landowski (38), Jakub Nawrocki (64), Hubert Antkowiak (90+2)

Sparta Brodnica - Zawisza Bydgoszcz 0:4 (0:2)
Bramki: Adam Paliwoda (12, karny), Maciej Koziara (40), Kamil Żylski (63), Mateusz Oczkowski (90+1)

Środa - 13 kwietnia
Wda Świecie - Unia Janikowo 0:5 (0:1)
Bramki: Jędrzej Kujawa (17), Przemysław Kędziora 2 (70, 71), Adam Kujawski (73), Gracjan Goździk (78)

Pogoń Mogilno - Lech Rypin 0:1 (0:0)
Bramka: Martyn Trędewicz (54)

Wyniki 1/8 finału - Puchar Polski K-PZPN 2022 - 5/6 marca

Tłuchowia Tłuchowo - Zawisza Bydgoszcz 1:6 (0:5)
Bramki: Paweł Gaul (84) - Kamil Żylski 3 (1, 38, 44), Korneliusz Sochań (17), Piotr Okuniewicz (35), Oskar Furst (78)

Tarpan Mrocza - Unia Janikowo 2:6 (2:3)
Bramki: Eduardo (16, wolny), Marcin Napierała (31, wolny) - Patryk Urbański (6, karny), Sebastian Ginter 3 (7, 45, 77), Patryk Zych (60), Maciej Mysiak (85)

Włocłavia Włocławek - Olimpia Grudziądz 0:1 (0:0)
Bramka: Jakub Bojas (75, karny)

Elana Toruń - Sparta Brodnica 1:2 (0:0)
Bramki: Maciej Grabowski (69) - Arkadiusz Kozłowski (58), Maciej Tuptyński (75)

Orlęta Aleksandrów Kujawski - Wda Świecie 1:3 (1:0, 1:1)
Bramki: Łukasz Witucki (43) - Karol Maliszewski (90+4), Gabriel Falciano (95), Damian Rybacki (115)

Start Pruszcz - Lech Rypin 1:5 (1:3)
Bramki: Marcin Wanat (33, karny) - Martyn Trędewicz 2 (14, 60), Bartosz Krajewski (27), Radosław Rybka (44), Daniel Jasieniecki (90+3)

Chemik Moderator Bydgoszcz - Sportis SFC Łochowo 2:1 (1:0)
Bramki: Jakub Czesiński (26), Szymon Maziarz (53, karny) - Mateusz Zbiranek (56, wolny)

Pogoń Mogilno - Elana Toruń 3:0, walkower.

Zdobywcy Pucharu Polski od czasu organizowania rozgrywek przez K-PZPN

• 2002 - Jagiellonka Nieszawa (finalista: Chemik/Zawisza Bydgoszcz)
  • 2003 - Chemik/Zawisza Bydgoszcz (finalista: Mień Lipno)
  • 2004 - Kujawiak Włocławek (finalista: Chemik/Zawisza Bydgoszcz)
  • 2005 - Unia Janikowo (finalista: Brzysko-Rol Brzyskorzystewko)
  • 2006 - TKP Elana (finalista: Victoria Koronowo)
  • 2007 - Victoria Koronowo (finalista: Lech Rypin)
  • 2008 - Victoria Koronowo (finalista: Zawisza Bydgoszcz)
  • 2009 - Olimpia Grudziądz (finalista: Start Radziejów)
  • 2010 - Lech Rypin (finalista: Start Radziejów)
  • 2011 - Lech Rypin (finalista: Sparta Brodnica)
  • 2012 - Cuiavia Inowrocław (finalista: Lech Rypin)
  • 2013 - Włocłavia Włocłavia (finalista: Cuiavia Inowrocław)
  • 2014 - Unia/Roszak Solec Kujawski (finalista: Lech Rypin)
  • 2015 - Wda Świecie (finalista: Chemik Bydgoszcz)
  • 2016 - Wda Świecie (finalista: Chemik Bydgoszcz)
  • 2017 - Wda Świecie (finalista: Mustang Ostaszewo)
  • 2018 - Elana Toruń (finalista: Chemik Bydgoszcz)
  • 2019 - Chemik Bydgoszcz (finalista: Unia Gniewkowo)
  • 2020 - Unia Janikowo (finalista: Zawisza Bydgoszcz)
  • 2021 - Włocłavia Włocławek (finalista: Elana Toruń)