Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Oto fakty i mity o koronawirusie. Nie daj się oszukać! Przeczytaj!

MCH
WHO stworzyła listę najczęstszych mitów, pomyłek i wątpliwości dotyczących nowego koronawirusa. Oto one. Informacje w naszej galerii!

Bądź bieżąco. Dołącz do grupy KORONAWIRUS DOLNY ŚLĄSK na Facebooku.

Koronawirus: fakty i mity. Co o nim wiemy?

Czy wprowadzona w wielu krajach kwarantanna wygasi pandemie koronawirusa? To fałsz! Według ekspertów WHO sama kwarantanna niestety nie sprawi, że koronawirus zniknie. W ten sposób mieszkańcy dają sobie tylko więej czasu na pozostanie zdrowymi. A państwa i organizacje zajmujące się zdrowiem mają więcej czasu na przygotowanie szczepionek i znalezienie leku na koronawirusa.

POZNAJCIE NAJCIEKAWSZE FAKTY I MITY O KORONAWIRUSIE
Prezentujemy je w na planszach

Czy leki przeciwzapalne należące do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) mogą nasilać infekcję wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2? Czy stosowanie ibuprofenu, kwasu acetylosalicylowego czy kortyzonu przez pacjentów zarażonych koronawirusem może pogarszać ich stan? Francuski minister zdrowia Olivier Verana opublikował informację, że "przyjmowanie leków przeciwzapalnych (ibuprofen, kortyzon) może być czynnikiem pogarszającym przebieg infekcji". Zasugerował jednocześnie, aby w przypadku gorączki wziąć paracetamol i skonsultować się z lekarzem.

Czy paczki z Chin przenoszą koronawirusa? Czy wystarczy się pryskać spirytusem, że się nie zarazić SARS-CoV-2? Kto powinien nosić maseczkę ochronną – zdrowy czy już zainfekowany. Wreszcie czy suplementowanie witaminy C i tabletek z cynkiem pomoże nam się zabezpieczyć przed chorobą? Odpowiedzi na te i jeszcze wiele innych pytań znajdziemy w opublikowanym przez resort pakiecie informacji o koronawirusie.

Zobacz koniecznie

Informacje mają charakter stwierdzeń i opatrzone są komentarzem do nich w formule - prawda lub fałsz. Jednym z mitów, które eksperci obalają jest demonizowanie wywołanej przez koronawirusa choroby COVID-19, że jest bardzo niebezpieczna i kończy się często śmiercią pacjenta. Z informacji przekazywanych nam przez rząd możemy dowiedzieć się, że "u 80 proc. chorych przebieg choroby jest łagodny, ciężkie powikłania występują u osób starszych, z obniżoną odpornością i chorobami przewlekłymi".

Eksperci odnoszą się również do innych rewelacji – jak ta, że koronawirus powoduje więcej zgonów, niż grypa sezonowa, albo że przenoszą go psy i koty. Wyjaśniają także, czy trzeba nosić na twarzy maseczkę ochronną, kto ciężej przechodzi chorobę – kobieta czy mężczyzna oraz jak COVID-19 przechodzą dzieci.

Inną ciekawą kwestią jaką poruszono jest sezonowość. Czy wraz z wiosną i ze wzrostem temperatury minie zagrożenie wirusem SARS-CoV-2, podobne jak ma to miejsce w przypadku grypy? Są też informacje o tym, po jakim czasie od zarażenia mogą wystąpić objawy choroby, jak można się nią zarazić, a co spośród tego, co już usłyszeliśmy, można między bajki włożyć.

ZAKAŻENIE WIRUSAMI I BAKTERIAMI - CO MOŻE POMÓC W PROFILAKTYCE? >> Sprawdź w naszym sklepie <<

ARTYKUŁY DLA DZIECI I MAM - POMOCNE PODCZAS WIOSENNYCH INFEKCJI >> Sprawdź w naszym sklepie co może się przydać <<

ZOBACZ KONIECZNIE!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto