Otwarto Kartingowe Mistrzostwa Okręgu Bydgoskiego

To przełomowy moment dla amatorów kartingu. W sobotę ...
To przełomowy moment dla amatorów kartingu. W sobotę ... sxc.hu
To przełomowy moment dla amatorów kartingu. W sobotę zadebiutowali na Kartingowych Mistrzostwach Okręgu Bydgoskiego. I i II runda odbyła się na Kartodromie PZM w Bydgoszczy.

W sobotę na obiekcie OZDG PZM w Bydgoszczy Kartodrom Bydgoszcz przy ul. Fordońskiej 116, zebrała się grupa licencjonowanch zawodników i amatorów, aby wziąć udział w planowanych zawodach kartingowych. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Prezes ZO PZM w Bydgoszczy, Jacek Piłowki. Impreza odbyła się w znakomitej atmosferze, lecz na niełatwej, mokrej nawierzchni.

Na bydgoskim torze odbyły się gościnnie zawody amatorów, którzy walczyli o osiągnięcie jak najlepszego czasu. Na mecie pojawiło się 12 pasjonatów kartów. Pierwszy na mecie pojawił się Marcin Schab, drugie miejsce zajął Jarek Smólski, a ostanie miejsce przypadło Michałowi Czepulonisowi.

Zawodnicy posiadający licencję startowali w 4 kategoriach:
`

• Kategoria Młodzik - w której zwyciężył Jakub Szablewski (Automobilklub Leszczyński)
  • Kategoria Junior - triumfował Jan Wąż Ambroziewicz (Automobilklub Krakowski)
  • Kategoria Super Senior - w tej kategorii udział sióstr z gdańskiego klubu "PUMA" Dominiki Fredy i Marty Konieczek dodawał atrakcji i dobrego tonu tej rywalizacji, co niestety nie przyczyniło się do ich triumfu, zwyciężył bowiem Przemysław Wójcicki (Automobilklub Kujawsko - Pomorskie)
  • Kategoria Popularna - w której rywalizacja odbywała się na kartach z silnikiem WSK. Zwycięzcą tej kategorii został Robert Kliszewski (Sparta Wrocław).

Druga seria tych zawodów przewidziana jest na 23.08.2014 r. Ostatnia seria zawodów International Poland Championship odbędzie się w dniach 5-6.09.2014 r.

Organizatorem zawodów na Kartodromie PZM w Bydgoszczy było "BTM" Bydgoszcz.