Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pałac Młodzieży w Bydgoszczy rekrutuje na zajęcia 2014/2015. W tym roku nowe zasady

MM Bydgoszcz
MM Bydgoszcz
Agata Wodzień
Co roku w pierwszym dniu zapisów w Pałacu Młodzieży ustawiają się długie kolejki chętnych za zajęcia dodatkowe. W ofercie jak zawsze na sportowo, muzycznie, tanecznie, teatralnie, naukowo, językowo i nie tylko. Zmienia się sposób naboru. Sprawdźcie, jak teraz będzie przebiegał!


Kalendarz roku szkolnego 2014/2015 - kiedy będą ferie, dni wolne i święta? Sprawdź

Dla maluchów i nastolatków - wybór zajęć proponowanych przez Pałac jest duży. Są takie propozycje, na których miejsc brakowało po kilkunastu minutach.

Pałac Młodzieży proponuje ponad 100 zajęć dodatkowych

W ofercie znajduje się m.in. siatkówka, pływanie korekcyjne, klub miłośników lotnictwa czy trening samoobrony. W Pałacu nauczą nas języków, humanistom przyswoją matematykę, ruszy też Akademia Młodych Dyplomatów i programowanie. Młodzi artyści mogą skorzystać z zajęć teatralnych, rysunku i malarstwa, Studio Mistrzów Słowa przygotuje młodych konferansjerów, a w świat rozgłośni wprowadzi młode Radio OMG. Można też tańczyć, śpiewać, grać na instrumentach.

Rekrutacja na zajęcia rozpocznie się 25 sierpnia

Od najbliższego poniedziałku do 6 września w sekretariacie Pałacu można składać wnioski - wzór jest dostępny na www.palac.bydgoszcz.pl. W kolejnych dniach (9-11 września) będą prowadzone badania uzdolnień kierunkowych. 12 września o 17:00 kandydaci poznają listy zakwalifikowanych i tych, którym zakwalifikować się w tym roku nie udało. Trzy dni później Pałac ogłosi listy przyjętych. Od 16 września przewidziana jest rekrutacja uzupełniająca.

Kryteria naboru na zajęcia w Pałacu Młodzieży

Co podczas naboru 2014/2015 zdecyduje o przyjęciu na zajęcia? W pierwszej kolejności liczą się uzdolnienia, które będą sprawdzane po złożeniu wniosku. Pozytywny wynik tych badań pozwala na drugi etap, gdzie pod uwagę będą brane: wielodzietność rodziny kandydata, jego niepełnosprawność, niepełnosprawność obojga rodziców kandydata i/lub jego rodzeństwa, samotne wychowywanie ucznia w rodzinie lub w rodzinie zastępczej. Etap trzeci to takie kryteria, jak to, czy oboje rodzice pracują w godzinach popołudniowych i czy rodzeństwo kandydata jest uczestnikiem zajęć w Pałacu.

AGW

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto