Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
W finałach XX Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im....

Pamięć Edwarda Rinke uczcili w ringu na Zawiszy [zdjęcia]

W finałach XX Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Edwarda Rinke wystąpiło siedmiu zawodników Zawiszy i jeden Astorii.W dwudniowej młodzieżowej imprezie na obiekcie CWZS Zawisza (w sobotę półfinały, w niedzielę finały) udział wzięły ekipy z Niemiec, Rosji, Litwy, Słowacji i Polski (z 20 klubów, medaliści MP). Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został zawodnik gospodarzy Gracjan Smorawski, który w finałowej walce w wadze 43 kg kategorii młodzik pokonał 3:0 Artema Daniłowa z Rosji. W 16 finałach kibice zobaczyli w sumie siedmiu pięściarzy Zawiszy. Wygrali jeszcze Fabian Branecki 2:1 z Danielem Dołowym (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki) - junior (60 kg) i Damian Jaroszewski przez rsc z Piotrem Kalwasińskim (Start Włocławek) - kadet (+80 kg). Przegrali z kolei Emil Apresyan 1:2 z Pawłem Sulęckim (Legionovia) - kadet (60 kg), Narek Santerosyan 0:3 z Mateuszem Ratkiewiczem (Łokietek Brześć Kujawski) - młodzik (60 kg), Daniel Chmara przez rsc z Arturem Siekierskim (FC Toruń) - młodzik (76 kg) i Adam Urban 0:3 z Bartoszem Majewskim (Champion) - kadet (66 kg). Dodajmy, że zawodnik Astorii Bydgoszcz Mateusz Szczoczarz przegrał 0:3 z Rufatem Gulujewem (Stal Grudziadz). Organizatorzy dziękują Urzędowi Miasta Bydgoszczy, Urzędowi Marszałkowskiemu woj. kujawsko-pomorskiego i działaczom, którzy przyczynili się do organizacji imprezy. Sylwetka Edwarda Rinke Edward Rinke, to bardzo ciekawa postać. Urodził się 5 stycznia 1917 w Bydgoszczy, tu też zmarł 10 lipca w 1999 roku. W trakcie II wojny światowej był więźniem w berlińskim Moabicie, potem kolejno w Szczecinie, Wejherowie i Koronowie, a od 1943 do końca wojny w Mauthausen. W obozie koncentracyjnym bił się w ringu. Jako trener nigdy nie rzucił ręcznika. „Skoro ja tyle przeszedłem w obozie, to moi podopieczni też muszą być twardzi” - mawiał. Zanim zaczął odnosić sukcesy w boksie, uprawiał gimnastykę na przyrządach w „Sokole”. W 1935 roku w barwach Polonii Bydgoszcz został mistrzem Pomorza w wadze koguciej. Walczył jako reprezentant Bydgoszczy w meczach z Gnieznem, Grudziądzem, Toruniem. Po wojnie po powrocie do Bydgoszczy wrócił do zajęć sportowych, przez kilka lat pozostając bokserem Zrywu Bydgoszcz. Od 1949 zajmował się szkoleniem młodzieży bokserskiej w Brdzie, Zawiszy i Astorii, w Zawiszy był także trenerem sekcji seniorów. Współpracował z trenerem Feliksem Stammem, był trenerem II, potem I klasy. Wśród jego wychowanków byli medaliści imprez krajowych i światowych, a za najbardziej znanego uznać można Jerzego Adamskiego, wicemistrza olimpijskiego i mistrza Europy. ZOBACZ ZDJĘCIA Z TURNIEJU BOKSERSKIEGO NA ZAWISZY >>>>>

Złodzieje pszczół w regionie. Pszczelarz z Bydgoszczy stracił 36 uli!

Majowy event Apple już niedługo. Kiedy się odbędzie i co zostanie pokazane?