Paramedyk: Zawody Medyczno-Taktyczne

KWP w Bydgoszczy
KWP w Bydgoszczy
Pod koniec października Policjanci reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy uczestniczyli w V Ogólnopolskich Zawodach Medycyny Taktycznej „ PARAMEDYK 2012”.


Nagrody w plebiscycie medycznym 2012

W zawodach brały udział 24 drużyny, które w 10 konkurencjach z zakresu medycyny taktycznej musiały się wykazać współpracą zespołową, skutecznością postępowania medycznego, umiejętnością współpracy z innymi służbami. Imprezę zorganizowano przede wszystkim po to, aby zwrócić uwagę na problematykę niesienia pomocy medycznej w warunkach działań bojowych.

Celem jest pomoc w systemowym wprowadzeniu TCCC (Tactical Combat Casualty Care) do polskich jednostek oraz przygotowanie policjantów, żołnierzy, ratowników taktycznych, dowódców i personelu medycznego do dobrej organizacji działań w ramach polskiego TCCC, a przez to zmniejszenie ryzyka i śmiertelności na polu walki.

Zdobyte tam doświadczenie przedłoży się na wzrost bezpieczeństwa służby dla policjantów realizujących zatrzymania, oraz na przekazywanie zdobytej wiedzy podczas licznych szkoleń z zakresu ratownictwa medycznego.

sierż. szt. Piotr Duziak
KWP w Bydgoszczy

Zobacz też:


Wars Wita Was - zdjęcia

Akcja "Znicz 2012" w regionie

Photo Day 23.0 - trwają zapisy

Otrzęsiny studenckie 2012 - konkurs
Dołącz do MMBydgoszcz.pli napisz artykuł! Poinformuj nas, co się dzieje w mieście. Pochwal się swoimi zdjęciami, komentuj wpisy i załóż własnego bloga!
» dodaj artykuł
» dodaj zdjęcia
» dodaj wydarzenie
» dodaj wpis do bloga

Wideo

Dodaj ogłoszenie