Pechowcy z Gniezna

woj, kris
Wczoraj na torach w Łodzi i Gnieźnie rozegrano eliminacje mistrzostw Polski par klubowych na żużlu. Z powodu intensywnych opadów deszczu nie odbył się trzeci turniej w Krośnie. Zawody przełożono na 19 czerwca.

W Łodzi pierwsze miejsce zajęły ex aequo Point S/Polonia Bydgoszcz i ZKŻ Zielona Góra. Właśnie te dwie ekipy wywalczyły sobie awans do finału, który odbędzie się 28 czerwca we Wrocławiu. Bydgoska para na sześć biegów pięć wygrała w stosunku 5:1. Przegrali tylko raz w XI gonitwie z ZKŻ-em Z. Góra. Na pierwszym łuku wychodzący na prowadzenie Piotr Protasiewicz miał uślizg. Ostatecznie wygrał Andrzej Huszcza przed Tomaszem Gollobem i Maciejem Kuciapą. O zwycięstwie w turnieju miał zadecydować dodatkowy wyścig, jednak na prośbę samych zawodników został on odwołany.

Łódź: 1. Point/S Polonia 27 pkt. - T. Gollob 14 (2, 2, 3, 2, 3, 2), Protasiewicz 13 (3, 3, 2, u, 2, 3), J. Gollob ns. 2. ZKŻ Zielona Góra 27 (Huszcza 12, Kuciapa 14, Stojanowski 1), 3. TŻ Lublin 16 (Przygódzki 3, Dera 6, Trumiński 7), 4. Wybrzeże Gdańsk 16 (T. Cieślewicz 14, Duszyński 2, Giżycki 0), 5. BGŻ Polonia Piła 15 (Kościecha 1, Franków 11, Szczepaniak 3), 6. TŻ Łódź 14 (Rembas 3, Lisiak 4, Fierlej 7), 7. GKM Grudziądz 10 - Knapp 6 (1, 2, 0, 0, 1, 2), Kempiński 4 (d, 1, 1, 2, d, d).

Z turnieju eliminacyjnego w Gnieźnie awans do finału wywalczyli żużlowcy Włókniarza Częstochowa oraz Unii Leszno. Dużego pecha mieli zaliczani do faworytów żużlowcy gospodarzy. Zarówno Krzysztof Cegielski jak i Krzysztof Jabłoński jadąc na drugich pozycjach mieli defekty i gnieźnieński klub stracił przez to cztery punkty.

Gniezno. 1. Włókniarz Częstochowa 26 pkt. (Pietrzyk 15, Walasek 11), 2. Unia Leszno 21 (Okoniewski 12, J. Rempała 9), 3. TŻ Opole 19 (Drabik 17, Czechowicz 2), 4. Puls Start Gniezno 19 (Cegielski 10, K. Jabłoński 9), 5. Iskra Ostrów 15 (Kowalski 12, Łęcki 2, Tajchert 1), 6. Kolejarz Rawicz 13 (Dym 5, Świderski 5, Zieja 3) 7. WKM Warszawa 12 (Fijałkowski 8, Walczak 4).