Pierwszy kroczek do Serii B I ligi

Sławomir Kabat
Komplet widzów pomógł Pałacowi II WSG w pierwszym zwycięstwie 3:0 z Chemikiem Police. W finałowym pojedynku play - off o awans do Serii B gra się do trzech zwycięstw. Tyle widzów na meczu II ligi jeszcze nie było.

Tyle widzów na meczu II ligi jeszcze nie było. Ale stawka spotkania - awans do Serii B przyciąga publiczność.

Bydgoszczanki po raz pierwszy wystąpiły w nowych strojach, ufundowanych przez głównego sponsora - Wyższą Szkołę Gospodarki.

W I secie wyrównana walka trwała tylko do stanu 5:4. Później 2 - 3 punktową przewagę uzyskały gospodynie. Po skutecznych zagrywkach Naczk i Kamińskiej podopieczne Jacka Janowskiego odskoczyły na 17:10 i pewnie wygrały. W II secie miejscowe zaczęły grać chaotycznie, niepewnie odbierały i Chemik prowadził już 16:11 i 18:13.

Konstruktywna reprymenda

„Dałem dziewczynom konstruktywną reprymendę i to zaprocentowało” - powiedział trener bydgoszczanek. Po ataku Liss na serwisie stanęła Łunkiewicz i Pałac II najpierw zmniejszył straty 17:18, a po atakach Ćwikły doprowadził do remisu 20:20.

Dopiero jednak wejście na parkiet na zagrywkę Weder za Liss przy stanie 21:22 sprawiło, że rywalki pogubiły się w przyjęciu i oddały II seta.

W III odsłonie wyrównana walka trwała do stanu 20:20. W końcówce o losach spotkania przesądziła Cabańska, która zdobyła dwa punkty po ataku i jeden kończący asem.

Dwa zwycięstwa do Serii B

„Baliśmy się tego meczu - podsumował trener Jacek Janowski. - Dziewczęta zaprezentowały równy poziom i zgranie. Chciałbym wyróżnić rozgrywającą Justynę Łunkiewicz. Dobry mecz zagrała również Monika Weder. Zbyt mało graliśmy jeszcze środkiem. Pierwsze zwycięstwo to dobry początek, ale do awansu musimy wygrać jeszcze dwa spotkania”.

Drugi mecz odbędzie się dziś w Pałacu Młodzieży o godz. 18.00. Później bydgoszczanki jadą na rewanże do Polic (19 - 20 marca). Ewentualne piąte spotkanie 23 marca ponownie w Bydgoszczy.