Piłka Nożna B klasa 9. kolejka. Cis Cekcyn pokazał w Skarpie moc

Piotr Pubanz
Dariusz Krygowski (na niebiesko) poprowadził Cis Cekcyn do wygranej w Skarpie z Gryfem. Piotr Pubanz
PIŁKA NOŻNA Mecz lidera Cisa Cekcyn z wiceliderem Gryfem Piaseczno/Skarpa był najważniejszym punktem 9. kolejki bydgoskiej B-klasy.

W razie wygranej tych drugich, obie ekipy wspólnie prowadziłyby w ligowej tabeli. Tak się nie stało. W pierwszej połowie goście za sprawą Dariusza Krygowskiego w ciągu kilkudziesięciu sekund strzelili dwa gole i w drugiej odsłonie przetrwali napór gospodarzy, dając sobie strzelić tylko jedną bramkę (Warmiński). Tym samym Cis wyprzedza już Gryfa o sześć „oczek”. Taką samą stratę notują rezerwy Krajny, które w derbowym pojedynku z Kamionką wygrały pewnie 5:2.

Szalony mecz rozegrano w Szynwałdzie, gdzie Fuks Wielowicz podejmował Sokoła Nowy Dwór. Goście jeszcze w 41. min. prowadzili 3:0, ale wystarczyła ledwie minuta, by miejscowi dwukrotnie trafili do siatki. Tuż po przerwie grający trener Fuksa Damian Nawrocki doprowadził do wyrównania i… ponownie zaczęli strzelać przyjezdni. Do 78. min. prowadzili 5:3, by ostatecznie przegrać mecz 5:6. Warto wspomnieć, że „Fuksiarze” decydujący cios zadali w piątej minucie doliczonego czasu gry. W grupie 2. B-klasy ponownie nie popisali się gracze Victorii Śliwice, ulegając aż 2:8 niezbyt silnej Strudze Drzycim.

Wyniki 9. kolejki B-klasy
Grupa 1.

Wałdowo – Kęsowo 3:0 (Eichler, Prejs, Pukownik), Krajna II - Kamionka II 5:2 (Burkiewicz 2, Mrozik, Łodziński, samobójcza), Fuks – Sokół 6:5 (Gonerski 2, Grochowski, Nawrocki, Koniszewski, Klimek – Musiał 2, Puchrowicz, Chodur, Wesołowski), TKP – Łokietek 1:2 (Giłka – Styrcz, Sobczak), Gwiazda - Grom II 6:0 (Kosmela 3, Guzy 2, Sieg), Gryf – Cis 1:2 (Warmiński – Krygowski 2).

Grupa 2.
Struga – Victoria 8:2, Gwiazda – Tęcza 0:1, Zryw – Ułani 1:0, Tygrysy – Sparta 0:4, Czarni – Strażak 1:2.

1. Tęcza Wiąg 9 22 25-14
2. Sparta Przysiersk 8 22 26-7
3. Zryw Wielki Lubień 8 19 20-8
4. Wisła Gruczno 8 19 21-10
5. Ułani Dragacz 8 12 13-8
6. Strażak Przechowo 8 10 11-15
7. Gwiazda Bukowiec 8 9 7-12
8. Struga Drzycim 9 7 19-27