PlusLiga. AZS Tytan Częstochowa pokonał ZAKSĘ 3:1

Jacek Sroka
Waldemar Deska, Dziennik Zachodni
Siatkarze AZS Częstochowa pokonali w ligowej potyczce ZAKSĘ Kędzierzyn Koźle 3:1.

Siatkarze z Częstochowy w ciągu ostatnich dwóch tygodni trzy razy grali z ZAKSĄ. Na własnym parkiecie w lidze podopieczni trenera Marka Kardosa gładko przegrali 0:3. Kilka dni później w półfinale Pucharu Polski"akademicy" ulegli po zaciętej walce 1:3. Dawid Murek i spółka przed niedzielnym meczem w Kędzierzynie powiedzieli sobie, że do trzech razy sztuka i w końcu wzięli rewanż na ZAKSIE zdobywając na parkiecie rywala trzy punkty, które pozwoliły im awansować na trzecie miejsce w tabeli.

Pierwszy set toczył się pod dyktando gospodarzy. Podobnie wyglądał początek drugiej partii, ale po pierwszej przerwie technicznej AZS odmienił losy rywalizacji zdobywając pięć punktów z rzędu i obejmując prowadzenie 11:8, które utrzymał już do końca seta. W drużynie częstochowian dobrze zagrywał Piotr Nowakowski, a nad siatką skutecznie zbijali Krzysztof Gierczyński oraz... rozgrywający Fabian Drzyzga, który swoim atakiem kompletnie zaskoczył rywali.

W trzeciej partii świetnie grał Murek dzielnie wspierany przez środkowych Nowakowskiego i Łukasza Wiśniewskiego, którym dokładne piłki wystawiał młody Drzyga. Kędzierzynianie stracili wówczas wiarę w zwycięstwo i AZS łatwo wygrał ostatniego seta, którego atakiem zakończył Bartosz Janeczek wybrany najlepszym graczem całego meczu.

PlusLigi siatkarzy, lokaty 1-6
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Tytan AZS Częstochowa 1:3 (25:20, 21:25, 22:25, 17:25)