Po kadrze ale przed ligą. O piłkarkach KKP Bydgoszcz

hopkins
W sobotnie południe na stadionie TKKF przy ulicy Słowiańskiej piłkarki KKP Bydgoszcz zagrają z 1.FC AZS AWF Katowice. We wtorek zmierzyły się natomiast z młodzieżową Reprezentacją Polski.
» Wiedz, że coś się dzieje (23-25 września)

Z uwagi na mecz eliminacji Mistrzostw Europy 2013, w którym to seniorska reprezentacji Polski zmierzyła się z Rosją (wygrana Rosjanek 0:2) ubiegły weekend minął bez ligowej kolejki Ekstraligi kobiet. Swoje zgrupowania odbyły również wszystkie młodzieżowe Reprezentacji Polski.

Selekcjoner Reprezentacji U-17, która w dniach 19-23 września odbywa zgrupowanie w Grodzisku Wielkopolskim zaprosił KKP MAX-Spint Bydgoszcz do rozegrania meczu towarzyskiego. Działacze bydgoskiego klubu z zaproszenia chętnie skorzystali.

W spotkaniu rozegranym na obiekcie Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski górą były młode kadrowiczki. Wynik spotkania otworzyła napastniczka AZS UJ Kraków, Anna Zapała, która w 21. minucie pokonała Darię Granowską. Zawodniczki z Ekstraligi pogrążone zostały w 38. oraz 39. minucie kiedy to dwie bramki dla "biało-czerwonych" zdobyła Ewa Pajor z Medyka Konin. Następnie w 46. minucie honorowe trafienie zaliczyły bydgoszczanki. Po zagraniu Magdaleny Siekierskiej do siatki trafiła Adrianna Lipowska.

Czwarty gol dla kadrowiczek padł za sprawą Nikol Kaletka (Czarni Gorzyce), która po faulu Agnieszki Pencherkiewicz pewnie wykorzystała rzut karny. Wynik spotkania na 5:1 ustaliła w 77. minucie Agata Sobkowicz - na co dzień zawodniczka pierwszoligowego Rolnika Biedrzychowice Głogówek.

Dla Reprezentacji U-17 wtorkowy sparing był jednym z elementów przygotowywań do październikowych eliminacji Mistrzostw Europy, które odbędą się w Białej Podlaskiej i Radzyniu. Z kolei dla zawodniczek KKP pojedynek z przyszyłyśmy ogniwami kadry narodowej był pożytecznym testem przed ligowym meczem z 1.FC AZS Katowice. Początek sobotniego spotkania, które odbędzie się na stadionie przy ulicy Słowiańskiej o godzinie 12. Wstęp darmowy.