Policjanci z naszego regionu pełnią służbę na granicy polsko-białoruskiej. Spędzą tam Boże Narodzenie

OPRAC.:
Joanna Maciejewska
Joanna Maciejewska
Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy odwiedził funkcjonariuszy z naszego regionu, którzy pełnią służbę na granicy polsko-białoruskiej
Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy odwiedził funkcjonariuszy z naszego regionu, którzy pełnią służbę na granicy polsko-białoruskiej KWP w Bydgoszczy
Udostępnij:
Policjanci Oddziału Prewencji Policji z Bydgoszczy, a także funkcjonariusze ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych województwa kujawsko-pomorskiego przebywają na granicy polsko-białoruskiej. Spędzą tam tegoroczne święta Bożego Narodzenia. Odwiedził ich między innymi Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy. Wziął udział w spotkaniu wigilijnym.

Zobacz wideo: Zimowe atrakcje Bydgoszczy w sezonie 2021/2022

Policjanci z województwa kujawsko-pomorskiego pełnią służbę na granicy polsko-białoruskiej

Policjanci Oddziału Prewencji Policji z Bydgoszczy oraz funkcjonariusze ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych naszego województwa przebywają na granicy polsko-białoruskiej.

- Tam każdego dnia pełnią służbę zapewniając bezpieczeństwo polskich granic wspólnie z funkcjonariuszami innych służb. Na Podlasie na spotkanie z Nimi pojechał też Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy wraz z Pierwszym Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy. To był szczególny moment… Święta Bożego Narodzenia poza domem… To chyba będzie najtrudniejszy czas w roku, gdy nasi policjanci oddelegowani na granicę polsko-białoruską, pozostaną prawie do nowego roku. Pewne jest, że Święta spędzą właśnie tam. To nie będzie łatwe także dla ich rodzin, które przecież pozostały w domach – zaznacza mł. insp. Monika Chlebicz, Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

Wigilijne spotkanie policjantów na Podlasiu. Uczestniczyli w nim także funkcjonariusze z województwa kujawsko-pomorskiego

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy - nadinsp. Piotr Leciejewski wraz z Pierwszym Zastępcą - insp. Mirosławem Elszkowskim odwiedzli policjantów na Podlasiu. Uczestniczyli w spotkaniu wigilijnym, na które przybył Komendant Główny Policji generalny inspektor Jarosław Szymczyk. Spotkał się z policjantami z garnizonu podlaskiego, małopolskiego, śląskiego i kujawsko-pomorskiego.

- Ale był także czas na spotkanie nadinsp. Piotra Leciejewskiego i insp. Mirosława Elszkowskiego z policjantami naszego garnizonu z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy i funkcjonariuszami ruchu drogowego, którzy na Podlasiu spędzą święta, pełniąc służbę na granicy. Był czas na tradycyjne życzenia i rozmowy… . Słowa „strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli…” wypowiadane podczas ślubowania, które składa każdy policjant, niemal od razu po przyjęciu do Policji, nabierają szczególnego znaczenia. Doskonale rozumieją to zarówno policjanci, jak i ich przełożeni, którzy w tym szczególnym, przedświątecznym momencie byli razem z funkcjonariuszami – dodaje mł. insp. Monika Chlebicz.

Podczas spotkania policjanci otrzymali także świąteczne paczki przygotowane przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego, który przekazał je dla funkcjonariuszy z naszego regionu pełniących służbę na granicy z Białorusią.

Trwa głosowanie...

Jaka jest Twoja ulubiona ryba (niekoniecznie na Wigilię)?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie