Polonia znowu przegrywa, kolejne zwycięstwo drugiego Zawiszy

Mateusz Mazur
Za nami trzecia seria spotkań IV ligi kujawsko-pomorskiej. Drugiej dotkliwej porażki z rzędu doznała Polonia Bydgoszcz. Ciągle niepokonany jest natomiast drugi Zawisza.

Po bolesnej przegranej z Lechem Rypin 1:5 Polonia Bydgoszcz chciała na własnym boisku zrehabilitować się. Początek meczu z Promieniem Kowalewo Pomorskie faktycznie na to wskazywał. Już w 8. minucie podopieczni Macieja Karabasza wyszli na prowadzenie, a bramkarza rywali bezpośrednio z rzutu wolnego pokonał Przemysław Januszewski. Poloniści mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale w 20. minucie Kamil Błaszkowski uderzył w słupek. Niestety w tym momencie coś zacięło się w grze "biało-czerwonych", którzy zaczęli popełniać proste błędy i jeszcze przed przerwą goście doprowadzili do wyrównania.

Druga połowa rozpoczęła sie fatalnie dla Polonistów. Dwie minuty po wznowieniu gry piłkarze Promienia wyszli na prowadzenie. Na domiar złego w 56. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Szymon Dusza, więc do końca spotkania miejscowi musieli poradzić sobie bez jednego zawodnika. Taki obrót spraw podciął skrzydła zawodnikom Polonii, którzy stracili jeszcze trzy bramki i drugi raz z rzędu przegrali 1:5. W tej chwili klub ze Sportowej ma na swoim koncie tylko jeden punkt i zajmuje 13. miejsce w tabeli, mając najwięcej (12) straconych bramek w całej stawce.

Polonia Bydgoszcz - Promień Kowalewo Pomorskie 1:5 (1:1)
Bramka dla Polonii: Januszewski (8.)
Czerwona kartka: Dusza (56. - za dwie żółte)

Polonia: Świetlik - Dusza, Dahlke, Błaszkiewicz, Sarnowski - Szcześniak, Stolarski (55. Plewiński), Wolski, Januszewski (55. Onysk), Wrzos - Laskowski (70. Kałek)

Dużo lepsze humory panują w rezerwach bydgoskiego Zawiszy. "Niebiesko-czarni" odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu. Tym razem pokonali na wyjeździe Cuiavię Inowrocław 1:0. Po pierwszej, bezbramkowej połowie dopiero w drugiej części udało się zawiszanom przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Bohaterem meczu został Jorge Kadu, który celnym trafieniem w 73. minucie zapewnił drugiemu Zawiszy kolejne trzy punkty. Dzięki tej wygranej bydgoski zespół ciągle prowadzi w ligowej tabeli.

Cuiavia Inowrocław - Zawisza II Bydgoszcz 0:1 (0:0)
Bramka dla Zawiszy II: Kadu (73.)

Zawisza II: Witan - Januszewski, Strąk, Samuel Araujo, Gołdyn (70. Chyrek) - Polkowski, Wiśniewski, (46. Nawrocki) - Łukowski, (87. Zylski), Mica, Petasz - Kadu (88. Kamiński)