Polska - Gruzja 4:0 [zapis relacji na żywo]

Jakub Stykowski
Paweł Relikowski
Reprezentacja Polski walczy o awans do piłkarskich mistrzostw Europy. Biało-czerwoni pokonali Gruzję.

Polska - Gruzja 4:0
POLSKA: Polska: Łukasz Fabiański - Łukasz Piszczek, Michał Pazdan (90. Komorowski), Łukasz Szukała, Maciej Rybus - Kamil Grosicki (80. Jodłowiec), Grzegorz Krychowiak, Krzysztof Mączyński, Arkadiusz Milik, Sławomir Peszko (64. Błaszczykowski) - Robert Lewandowski.
GRUZJA: Giorgi Loria - Ucza Lobżanidze, Guram Kaszia, Aleksandre Amisulaszwili, Lasza Dwali, Giorgi Nawalowski - Tornike Okriaszwili (46. Okriaszwili), Dżano Ananidze, Sandro Kobachidze (77. Tskhadadze ), Waleri Kazaiszwili - Mate Wacadze (63. Chanturia).

Koniec. 4:0 dla Polski!
90+3' - GOL! Trzeci gol Lewandowskiego. 4;0 Dla Polski!
90+2' - GOL! Asysta Błaszczykowskiego, gol Lewandowskiego. 3:0 dla Polski!
90' - Komorowski wchodzi za Pazdana.
89' - Gol! Kapitalne zagranie Milika do Lewandowskiego i bramka!
87' - Dobrze zapowiadająca się kontra Polaków. Błaszczykowski jednak niedokładnie zagrał do Lewandowskiego.
85' - Strzał Błaszczykowskiego broni Loria.
82' - Nawalowski trafił w poprzeczkę, później dobijał. Broni Fabiański!
80' - Jodłowiec za Grosickiego.
79' - Z 16. metra uderzał Chanturia. Broni Fabiański.
78' - Niecelny strzał Lewandowskiego.
77' - Tskhadadze pojawia się na boisku.

75' - Grosicki strzelał z dystansu. Niestety, niecelnie.
73' - Dośrodkowanie Grosickiego została zablokowane.
68' - Dośrodkowywał Błaszczykowski, "główkował" Grosicki, ale nie trafił w bramkę.
66' - Do przodu ruszył Błaszczykowski, ale wywalczył tylko aut.
64' - Za Peszkę wchodzi Błaszczykowski.
62' - GOOOL! Kapitalny strzał z dystansu Milika.
59' - Milik zagrywał z rzutu wolnego. Było groźnie.
58' - Coraz lepiej grają Gruzini. Fabiański ratuje nas przed utratą bramki.
55' - Duże zamieszanie pod polską bramką po rzucie rożnym egzekwowanym przez gości. Dobrą interwencją popisał się Fabiański.
52' - Rzut rożny dla Polaków. Dośrodkowywał Grosicki, ale nikt nie zamknął akcji.
50' - Słaba gra Polaków na początku drugiej połowy.
47' - Kiepski strzał Peszki z dystansu.
46' - Rozpoczyna się druga połowa.

Koniec pierwszej połowie. Sytuacje były, goli nie ma.
45' - Dobrze zapowiadająca się kontra Polaków kończy się błędem Grosickiego.
44' - Lewandowski powstrzymany w polu karnym przez trzech graczy reprezentacji Gruzji.
42' - Zbyt głęboka wrzutka z rzutu rożnego Grosickiego.
41' - Z dystansu uderzył Milik. Loria sparował piłkę na rzut rożny.
40' - Z rzutu rożnego dośrodkowywał Grosicki, ale Lewandowski nie doszedł do piłki.
38' - Utrzymuje się bezbramkowy remis.
34' - Nawalowski dośrodkowywał, ale piłkę przechwycił Fabiański.
32' - Fatalny strzał (prostopadłe podanie?) Peszki.
29' - Dośrodkowywał Rybus, Loria minął się z piłką, ale nikt nie zamknął ostatecznie tej akcji.
28' - Nadal 0:0.
21' - Kolejna szansa Polaków. Grosicki zagrał w pole do Lewandowskiego, ale ten strzelił wprost w bramkarza.
20' - Kiepski strzał Szukały.
19' - Co za popis Lewandowskiego! Minął obrońce, później bramkarza, ale trafił w stojącego na linii bramkowej Kazaiszwiliego.
17' - Gruzini długo utrzymywali się przy piłce. W końcowej fazie akcji jednak Kobachidze dośrodkował wprost w dłonie Fabiańskiego.
16' - Grosicki zagrywa do Peszki. Ten strzelał, ale jego strzał obroni Loria.
15' - Dośrodkowanie Peszki wychwycił bramkarz.
13' - Kontra Polaków! Znów w roli głównej Grosicki. Strzał naszego pomocnika obronił jednak Loria.
13' - Druga groźna akcja Gruzinów. Na szczęście naszym rywalom brakuje nieco dokładności.
11' - Kolejna dobra akcja duetu Piszczek - Grosicki. Dośrodkowanie tego pierwszego było jednak zbyt głębokie.
10' - Grosicki strzelał zza pola karnego, po podaniu Piszczka. Posłał piłkę minimalnie obok bramki.
8' - Groźna akcja przeciwników. Peszko wybił jednak piłkę na rzut rożny.
6' - Mogła być bramka dla Polaków. Naszym graczom po rzucie rożnym zabrakło jednak nieco chłodnej głowy w zamieszaniu podbramkowym.
5' - Tym razem Grosicki dośrodkowywał już znacznie lepiej. Milik i Peszko nie zamknęli jednak tej akcji.
4' - Grosicki minął rywala, ale później niedokładnie zagrywał wzdłuż bramki.
3' - Na razie gra toczy się głównie w środku pola, choć to goście są częściej przy piłce.
1' - Rozpoczął się mecz.
0' - Odegrano hymny obu państw.

Twitter o meczu

Peszko o powrocie Błaszczykowskiego: Wszystko jest OK, po pokojach się nie bijemy