DS
Vadislav Ursu (przodem) i Marek Badowski stworzyli kapitalne widowisko
Vadislav Ursu (przodem) i Marek Badowski stworzyli kapitalne widowisko Dariusz Bloch
Tenisiści Polskiego Cukru Gwiazdy Bydgoszcz przez blisko 2,5 godziny walczyli w rewanżowym meczu 1/4 finału Pucharu Europy przeciwko Bartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz 3:1

Pojedynki

• Panagiotis Gionis - Artur Grela 3:1 (11:7, 9:11, 11:7, 11:4)
  • Marek Badowski - Vladislav Ursu 2:3 (7:11, 11:7, 11:8, 7:11, 5:6)
  • Miłosz Redzimski - Carlos Caballero 3:0 (11:7, 12:10, 12:10)
  • Gionis - Ursu 3:1 (10:12, 12:10, 11:8, 11:6)

Bydgoszczanie przed dwoma tygodniami we własnej hali przegrali 2:3. Chcąc wywalczyć awans musieli wygrać wyżej, a jeśli zwyciężyliby 3:2, to wtedy doszłoby do dogrywki, w której zawodnicy graliby po jednym secie.

Podopieczni Zbigniewa Leszczyńskiego i Patryka Jendrzejewskiego przystępowali do rywalizacji w dobrych humorach po dwóch wyjazdowych zwycięstwach w Lotto Superlidze nad Olimpią Unią Grudziądz i Oxynet Jarosław, które pozwoliły im awansować na pozycję wicelidera. Gospodarze też byli podbudowani po zwycięstwie nad liderem elity Dekorglassem Działdowo.

Spotkania w Grodzisku Mazowieckim trwało blisko 2,5 godziny. W inauguracyjnym pojedynku Artur Grela atakował, ale świetnie w obronie grał Grek Panagiotis Gionis. Świetne widowisko stworzyli Marek Badowski z Mołdawianinem Vladislavem Ursu. Po pięciosetowym boju lepszy był tenisista Gwiazdy i doprowadził stan meczu do remisu 1:1. Niestety, dwa kolejne pojedynki bydgoscy zawodnicy przegrali i w efekcie odpadli z rywalizacji.

W półfinale Dartom Bogoria zagra z Dekorglassem. Drugą parę półfinałową tworzą zespoły z Francji AS Pontoise Cergy i GV Hennebont.