Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz przegrał z Legionovia Legionowo [zdjęcia]

m
Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz - DPD Legionovia Legionowo 1:3
Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz - DPD Legionovia Legionowo 1:3 Tomasz Czachorowski
Tylko jednego seta ugrały bydgoszczanki w starciu z Legionovią.

Pałacanki walczyły o swoje trzecie zwycięstwo w tym sezonie, ale już w pierwszej partii czekał je zimy prysznic. Zdominowane przez rywalki (1:12, 5:16), przegrały tego seta do 12. Kolejną partę zaczęły znacznie lepiej (5:4), gra była wyrównana, ale od stanu 6:6 rywalki znów zaczęły „odjeżdżać” i z wysoką przewagą wygrały drugą odsłonę.

I gdy wydawało się, że za chwilę zakończą mecz, bydgoszczanki się „przebudziły”. Poprawiły grę na siatce i powoli, ale konsekwentnie budowały przewagę. W końcówce dobrze spisywała się zwłaszcza Ewelina Żurowska i gospodynie seta zakończyły wygraną. W czwartej partii przez dłuższy czas toczyła się wyrównana walka, ale w środkowej części seta Legionovia znów przejęła inicjatywę i zaczęła budować przewagę, którą spokojnie dowiozła do końca tego spotkania.

POLSKIE PRZETWORY PAŁAC BYDGOSZCZ - DPD LEGIONOVIA 1:3
Sety: (12:25, 15:25, 25:21, 20:25)

PAŁAC: Ziółkowska (7), Żurowska (11), Lijewska, Różyńska (4), Michalewicz (3), Bidias (2), Reszelewska (libero) oraz Jagła (libero), Dascalu (11), Hawryła (6), Mazurek, Mucha (10).
LEGIONOVIA: Tokarska (8), Oliveira (5), Rivero (20), Różański (18), Stafford (10), Grabka (3), Lemańczyk (libero) oraz Kulig (libero), Zdovc Sporer (1), Dąbrowska, Matejko.

Inne wyniki 11. kolejki: MKS Kalisz -Radomka Radom 1:3 (21:25, 26:24, 22:25, 16:25). 30.11: BKS Stal Bielsko-Biała - Joker Świecie (g. 20.30), ŁKS Łódź - PTPS Piła, #VolleyWrocław - Budowlani Łódź. 9.12: Chemik Police - Developres Rzeszów.