Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ponad 200 tysięcy przypadków przekroczenia prędkości w 2020 roku na drogach w Kujawsko-Pomorskiem

Hanna Walenczykowska
Hanna Walenczykowska
Polska Press
Na drogach województwa kujawsko-pomorskiego w 2020 roku wykryto ponad 209 tysięcy przypadków przekroczenia prędkości. W Bydgoszczy funkcjonariusze policji zarejestrowali ponad 27 tys. tego typu wykroczeń.

Tak powinno przygotować się auto na mrozy.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego, o czym już informowaliśmy, zamierza kupić nowe fotoradary rejestrujące przejazd na czerwonym świetle. Dwa z nich zostaną ustawione w Bydgoszczy, w najbardziej niebezpiecznych miejscach: na ul. Jagiellońskiej (skrzyżowanie z ul. Ogińskiego) oraz al. Kard. Stefana Wyszyńskiego.

Tysiące razy przekraczano dozwoloną prędkość

W Bydgoszczy obecnie nie ma fotoradarów. Prędkość pojazdów poruszających się po ulicach miasta kontrolują funkcjonariusze policji.

- W ubiegłym roku na ulicach Bydgoszczy ujawniliśmy 27.021 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. Na drogach województwa kujawsko-pomorskiego było ich 153.065 – mówi podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego dysponuje kilkunastoma fotoradarami stacjonarnymi działającymi w woj. kujawsko-pomorskim.

- W 2020 roku przy pomocy 16 fotoradarów zarejestrowano 56,8 tysiąca naruszeń przekroczenia dozwolonej prędkości. Przy pomocy urządzeń do kontroli wjazdu na czerwonym świetle działających na 3 skrzyżowaniach zarejestrowano 2 600 naruszeń – wylicza Biuro Informacji i Promocji Wydziału Komunikacji Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Urządzenia odcinkowego pomiaru szybkości jazdy pojazdów

GITD w ramach nowego, obecnie realizowanego projektu rozbudowy systemu CANARD, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko planuje się montaż 39 kolejnych urządzeń do odcinkowego pomiaru średniej prędkości pojazdów. Pierwsze nowe instalacje powinny pojawić się na drogach w 2022 roku.

- Lista potencjalnych lokalizacji do objęcia nadzorem znajduje się na tej stronie. Ostateczna decyzja o miejscu posadowienia zapadnie po rozstrzygnięciu postępowania przetargowego na dostawę oraz montaż urządzeń – podkreśla GITD.

Już w 20 miejscach w Polsce działają rejestratory przejazdu na czerwonym świetle. Wszystkie są nieoznakowane! Jak działa kontrola przejazdu na czerwonym świetle? Jedna z kamer rejestruje moment wjazdu auta na skrzyżowanie na czerwonym świetle, kolejna odczytuje jego numery rejestracyjne. Dane przesyłane są do Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym, gdzie wystawiany jest mandat i wysłany do właściciela pojazdu. 

W naszym regionie kontrola przejazdu na czerwonym świetle działa w 3 miejscach.

Przypomnijmy, zignorowanie czerwonego światła skutkuje mandatem w wysokości 500 zł oraz 6. punktami karnymi.

>>> Na kolejnych slajdach znajdziesz wszystkie lokalizacje rejestratorów przejazdu na czerwonym świetle

Nieoznakowana kontrola przejazdu na czerwonym świetle. W tyc...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto