Porażka Centrostalu, klęska Artego

Maciej Łyk
Maciej Łyk
W mijający weekend tylko dwie bydgoskie drużyny walczyły o ligowe punkty. Centrostal przegrał w Muszynie z Muszynianką, a Artego poniosło kolejną porażkę, tym razem w Polkowicach w spotkaniu z CCC. Przerwę w rozgrywkach miały zespoły Astorii i Delecty, a piłkarze Zawiszy następny mecz ligowy rozegrają dopiero na wiosnę. Zapraszam na krótkie relację z sobotnich spotkań.

Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - GCB Centrostal Muszyna 3:0

Sobotnie spotkanie dwóch jak dotąd niepokonanych zespołów okrzyknięto hitem kolejki i miało ono dostarczyć kibicom wielu emocji. Faworytem był zespół aktualnych mistrzyń Polski Muszynianki Muszyna, który naszpikowany reprezentantkami Polski miał pewnie pokonać bydgoszczanki. Pierwszego seta podopieczne Piotra Makowskiego przegrały na własne życzenie. Po wyrównanym początku Centrostal odskoczył na 6 punktów gospodyniom prowadząc 16:22, ale bydgoszczanki nie potrafiły utrzymać tej przewagi czego efektem był przegrany set do 24. Drugi set to kopia pierwszego, z tą różnicą, że to bydgoszczanki goniły Muszyniankę, która prowadziła już 16:9. Niestety dla bydgoskiego zespołu, sił starczyło tylko na doprowadzenie do remisu i w efekcie gospodynie wygrywają także drugiego seta sobotniego pojedynku. Trzeci set był już spokojniejszy w wykonaniu obu drużyn. Muszynianka kontrolowała sytuację na parkiecie i wygrywając do 20, odniosła cenne zwycięstwo w całym spotkaniu 3:0.

Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - GCB Centrostal Muszyna 3:0 (26:24, 25:22, 25:20)

Muszynianka: Bełcik, Bednarek-Kasza, Mirek, Pycia, Solipiwko, Jagieło, Zenik (libero) oraz Żebrowska, Pykosz, Witczak, Śrutkowska, Skowrońska

Centrostal: Kuczyńska, Kowalkowska, Mróz, Zielińska, Kuligowska, Smak, Wysocka (libero) oraz Pelc, Nowakowska, Polak

CCC Polkowice – Artego Bydgoszcz 91:42

Koszykarki bydgoskiego Artego poniosły siódmą porażkę w ósmym meczu koszykarskiej ekstraklasy, przegrywając sromotnie z CCC Polkowice. Już pierwsza kwarta tego pojedynku pokazała jak duża różnica dzieli oba zespoły. Gospodynie przewyższały Artego w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła i pewnie wygrały pierwszą połowę 41:20. W trzeciej kwarcie zespół CCC dobił bydgoszczanki, wygrywając 34:12, wobec czego trener gospodarzy dał pograć rezerwowym, które także ograły bydgoski zespół 16:10, pieczętując tym samym pewną wygraną CCC.

CCC Polkowice – Artego Bydgoszcz 91:42 (23:11, 18:9, 34:12, 16:10)

CCC: Mieloszyńska 15, Carter 15, Coleman 14, Babicka 10, Trafimava 8, Parker 8, Pietrzak 7, Puss 6, Paździerska 6, Bortelova 2.

Artego: Crisman 8, Rzeźnik 7, Parus 7, Thomas 7, Płóciennik 4, Szyćko 4, Hołownia 2, Wdowczyk 2, Kaja 1, Janik-Kostencka 0, Myśków 0.

Od redakcji: Przypominamy, że każdy z Was może zostać dziennikarzem obywatelskim serwisu MM Moje Miasto! Zachęcamy Was do zamieszczania artykułów oraz zdjęć z ciekawych wydarzeń i imprez. Piszcie też o tym, co Wam się podoba, a co Wam przeszkadza w naszym mieście. Spróbujcie swych sił w roli reporterów obywatelskich MM-ki! Pokażcie innym to, co dzieje się wokół Was. Pokażcie, czym żyje miasto.