Porażka na koniec sezonu zasadniczego

Michał Młodzikowski
Delecta Bydgoszcz nie wygrała ani jednego seta w starciu z Jastrzębskim Węglem.

Bydgoszczanie pierwszego seta przegrali po zaciętej walce. W drugim prowadzili już 19:16. I wtedy przyszedł kryzys. Stracili 7 punktów z rzędu. W trzecim secie podopieczni Waldemara Wspaniałego nie nawiązali walki z rywalami.

To był ostatni mecz sezonu zasadniczego. Teraz czas na fazę play-off. W niej Delecta trafiła na... Jastrzębski Węgiel. W pierwszej rundzie gra toczyć się będzie do trzech zwycięstw. Gospodarzem pierwszych meczów jest zespół, który po rundzie zasadniczej zajął wyższe miejsce w tabeli, a więc w tym przypadku jastrzębianie. Pierwsze mecze zaplanowane są na 26 i 27 marca. Mecze w Bydgoszczy odbędą się 31 marca i, w przypadku wyniku 2:1, 1 kwietnia. Jeśli będzie remis, decydujące spotkanie odbędzie się w Jastrzębiu Zdroju.

Delecta Bydgoszcz – Jastrzębski Węgiel 0:3 (-25, -21, -16)

Delecta: Lipiński, Szymański, Cerven, Jurkiewicz, Sopko, Gruszka, Dębiec (libero) oraz Pieczonka, Konarski, Woicki, Serafin.
Jastrzębski: Yudin, Łomacz, Abramow, Nowik, Czarnowski, Hardy, Rusek (libero) oraz Master.
MVP: Patryk Czarnowski