MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Prace wodociągowe na Bartodziejach zaczęły się przed rokiem. Kiedy się skończą?

Jarosław Więcławski
Jarosław Więcławski
Mieszkańcy dopytują, kiedy ktoś wróci na rozkopaną ulicę.
Mieszkańcy dopytują, kiedy ktoś wróci na rozkopaną ulicę. Arkadiusz Wojtasiewicz
Kiedy to się skończy i gdzie są robotnicy – pytają mieszkańcy osiedla Bartodzieje. Na ul. Polanka przy Balatonie od ponad roku zamknięty jest fragment jezdni, choć od dawna nie trwają tu żadne roboty.

Rowerowe Kujawsko-Pomorskie sezon 2 odcinek 4:

od 16 lat

Inwestycja na ul. Polanka realizowana jest w ramach kontraktu na budowę i przebudowę kanalizacji deszczowej i dostosowanie sieci kanalizacji deszczowej do zmian klimatycznych na terenie miasta Bydgoszczy. W tym rejonie miał powstać kanał deszczowy o długości 600 metrów.

– Z powodu znaczących opóźnień w pracach Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy – Sp. z o.o. odstąpiły od współpracy z dotychczasowym wykonawcą na realizację kontraktu w części niewykonanej, obejmującej m.in. budowę kanału na ulicy Polanka – informuje nas Marek Jankowiak, rzecznik MWiK.

Roboty rozpoczęły się w ubiegłym roku i choć miała zostać zrealizowana w kilka miesięcy, na fragment ulicy od Uznamskiej do Swarzewskiej przy Balatonie nadal nie można wjechać. Z obu stron znajdują się znaki informujące o konieczności zmiany kierunku ruchu. Nawierzchnia po jednej stronie jest zerwana. Część osób próbuje pokonywać fragment wjeżdżając na chodnik.

Niedokończona inwestycja jest problematyczna przede wszystkim dla okolicznych mieszkańców. Ulica Polanka położona jest między ul. Curie Skłodowskiej i Fordońską. Na czas prac prowadzonych przy budowie dwóch mostów na Brdzie mogłaby pełnić rolę objazdu, częściowo odciążając Bałtycką. Nie wiadomo jednak kiedy pracownicy wrócą na miejsce.

Jak informują MWiK prace związane z zadaniem obejmującym budowę retencji kanałowej o średnicy 1,60 m w ul. Swarzewskiej, kanału deszczowego w ul. Polanka, kanału deszczowego w ul. Swarzewskiej oraz regulację przepływu w kanale deszczowym o średnicy 0,50 m (w układzie piętrowym) na skrzyżowaniu ul. Polanka i Swarzewska rozpoczęły się w marcu 2021 roku, a zakończenie planowano w lipcu 2021 r.

– Do chwili odstąpienia od kontraktu z wyżej planowanych prac wykonawca wykonał retencję kanałową ϕ 1,60 m w ul. Swarzewskiej, kanał deszczowy w ul. Swarzewskiej oraz około 100 metrów kanału deszczowego z 600-metrowego projektowanego kanału deszczowego, mającego na celu odciążenie istniejącej kanalizacji deszczowej w ul. Polanka. Nie rozpoczęto prac związanych z regulacją przepływu w kanale deszczowym ϕ 0,50 m na skrzyżowaniu ulic Polanka i Swarzewska – przekazał Marek Jankowiak.

– Obecnie trwa postępowanie na wybór wykonawcy, który dokończy budowę kanału, co umożliwi przywrócenia ruchu na ul. Polanka. Termin ponownego wejścia na budowę, zakończenia prac i przywrócenia ul. Polanka do użytkowania będzie można podać po wyborze wykonawcy – dodaje.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto