MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Premiera książki ‘’Moja nitka’’. Spotkanie z Marią Pakulnis w Bydgoszczy. Zdjęcia

Weronika Mistrzak
Weronika Mistrzak
Zobaczcie, jak łatwo przychodzi nam oceniać innych ludzi, nic o nich nie wiedząc – Maria Pakulnis, na premierze książki ,,Moja nitka’’ 13 maja 2024 roku w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy, swoim przemówieniem zmusiła do refleksji i przemyśleń dotyczących wielu aspektów życia
Zobaczcie, jak łatwo przychodzi nam oceniać innych ludzi, nic o nich nie wiedząc – Maria Pakulnis, na premierze książki ,,Moja nitka’’ 13 maja 2024 roku w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy, swoim przemówieniem zmusiła do refleksji i przemyśleń dotyczących wielu aspektów życia Weronika Mistrzak
W poniedziałek, 13 maja 2024 roku, o godzinie 18:00 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej na Starym Rynku w Bydgoszczy, odbyło się spotkanie autorskie z Marią Pakulnis, autorką książki ‘’Moja nitka’’. Znana przede wszystkim z dużego ekranu aktorka, opowiedziała o czym napisała w książce oraz podzieliła się wydarzeniami z własnego życia. Zobaczcie jak przebiegło spotkanie. Fotorelacja

Życie to wspaniały dar, a przeżyć nie należy nigdy wymazywać z pamięci, obojętnie jakie by były – między innymi takimi słowami swoją książkę opisała sama autorka. Czytelnicy i słuchacze, zgromadzeni 13 maja 2024 roku, w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy, mieli okazję do spotkania na żywo z laureatką Złotego Orła za film ‘’Johnny’’ i posłuchaniu o jej dziele, w którym opisuje zarówno radości jaki troski całego swojego dotychczasowego życia. Dzięki jej szczerym wyznaniom, utożsamia się z nią wiele kobiet w Polsce, które również zmagały się, bądź zmagają nadal z podobnymi przeżyciami.

Aktorka wspomniała, że bardzo bała się spotkania z dziennikarką, Dorotą Wodecką, która jest współautorką tej pozycji książkowej. Dziennikarka bowiem przeprowadzała z aktorką rozmowy, w jej różnych momentach życia. Zarówno tych dobrych jak i tych złych. Zaapelowała do zgromadzonego audytorium: Przeżyć nie należy nigdy wymazywać z życia, obojętnie jakie by to były przeżycia. Trzeba je w sobie samym przerobić, to jest tak ważne, żeby takich rzeczy nigdy nie wymazywać – nie robić tego na siłę. Wszystko jest po coś, żeby odnaleźć siebie i uwierzyć w swoją nowa wersję.

Głównym przesłaniem książki jest idea, aby nigdy nie robić niczego na siłę, wbrew sobie, swoim uczuciom, postanowieniom itp. Nie wolno bać się robić pewnych rzeczy, tylko dlatego, że możemy się przez to ośmieszyć albo stracić w czyiś oczach. To nasze zdanie jest najważniejsze, jak my się czujemy a nie inni.

Zobaczcie, jak łatwo przychodzi nam oceniać innych ludzi, nic o nich nie wiedząc – Maria Pakulnis, na premierze książki ,,Moja nitka’’ 13 maja 2024 roku w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy, swoim przemówieniem zmusiła do refleksji i przemyśleń dotyczących wielu aspektów życia – żyjcie swoim życiem, nie interesujcie się cudzym życiem – takim apelem wystosowanym do widowni, aktorka zakończyła spotkanie, po którym przyszedł czas na autografy. I pamiątkowe zdjęcia. Nie zabrakło wzruszeń i serdecznej wymiany zdań czytelników z aktorką. Podczas spotkania w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy, można było również zakupić książkę ‘’Moja nitka’’.

Maria Pakulnis – gwiazda, która błyszczała u Konwickiego, Kieślowskiego, Trelińskiego, w dziesiątkach przedstawień, filmów i seriali. Grała kobiety demoniczne i dziewice, intelektualistki i szefowe gangów, matki, córki, żony i kochanki. Jej twarz jest jedną z ikon kina moralnego niepokoju, a oczy o lodowatym blasku nie mają sobie równych w polskim filmie.

Niedawno wróciła na duży ekran, odnosząc ogromny sukces. Za drugoplanowa rolę w Johnnym otrzymała Złotego orła, najbardziej prestiżową nagrodę filmową w Polsce. Moja nitka to coś więcej niż opowieść o aktorskiej karierze. Maria Pakulnis przy wsparciu Doroty Wodeckiej zagląda w miejsca, do których nie chce się wracać pamięcią, konfrontuje czytelników i siebie z mrocznymi obrazami własnego dzieciństwa, dojrzewania, z żałobą i stratą. W tej emocjonalnej, mądrej i intymnej rozmowie wrażliwych kobiet, każdy odnajdzie okruchy swoich doświadczeń.

O tych doświadczeniach aktorka chętnie mówiła podczas poniedziałkowego spotkania. Był moment spotkania, że w sali polały się łzy. Każdy z uczestników w wyznaniach aktorki odnalazł cząstkę własnego ja. I przez to, to spotkanie było wyjątkowe.

Zdjęcia z wydarzenia znajdziecie w naszej galerii.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto