Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prezentujemy Jury Młodych Talentów

MM Bydgoszcz
MM Bydgoszcz
mat. prasowe organizatora Młodych Talentów
Kto będzie w tym roku oceniał młode talenty? Przedstawiamy Jury MT 2011.

Kategoria muzyczna - soliści

Robert Janowski - bardzo wszechstronna osobowość. Piosenkarz, kompozytor, poeta, aktor, dziennikarz radiowy i prezenter telewizyjny. Ukończył szkołę muzyczną I stopnia w klasie fortepianu. Liczne nagrody za muzykę i opracowania muzyczne sprawiły, że szybko zaproponowano mu tworzenie w pełni autorskich spektakli. Brał udział w przedstawieniach piosenek Brela w Teatrze Buffo w Warszawie. W latach 80. występował w kilkunastu formacjach rockowych (Oddział Zamknięty, Exodus, ZOO i inne). Na swoim koncie ma również udział w paru filmach np. "Nocne Graffiti", "Pora na czarownice". Można było zobaczyć go w popularnych serialach "Na dobre i na złe", czy też "Na wspólnej". Od trzynastu lat jest prowadzącym program rozrywkowego "Jaka to melodia?".

Katarzyna Nowak-Stańczyk - ukończyła Akademię Muzyczną w Łodzi (dyplom z wyróżnieniem) . Brała udział w wielu konkursach wokalnych, m. in.: Konkursie im. Ady Sari w Nowym Sączu (nagroda specjalna), Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Pretorii - RPA (uczestniczka finału), I Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. S. Moniuszki w Warszawie (nagroda specjalna). Współpracowała z Polską Operą Telewizyjną, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Operą Wrocławską, Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie. Obecnie występuje na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi oraz Opery Nova w Bydgoszczy. Prowadzi klasę śpiewu w Państwowej Szkole Muzycznej w Zduńskiej Woli, od 2003 roku w bydgoskiej Akademii Muzycznej, gdzie w 2005 uzyskała tytuł doktora habilitowanego. Obecnie jest profesorem tejże uczelni.

Dariusz Gross - prezenter Polskiego Radia Pomorza i Kujaw PiK. Współautor ,,od piątej do siódmej'' i ,,Listy przebojów''. Codziennie w swoich audycjach prezentuje najnowsze i najpopularniejsze przeboje. Doskonale wie co interesuje słuchaczy i z pełnym profesjonalizmem umila im wieczory.


Kategoria muzyczna - zespoły

Dariusz Gross - prezenter Polskiego Radia Pomorza i Kujaw PiK.

Mateusz Holak - wokalista i gitarzysta grupy Kumka Olik. Mimo młodego wieku na koncie ma już dwa albumy: „Jedynka” (za którą otrzymali nominację do Frederyków 2009) oraz „Podobno nie ma już Francji”. Wraz z zespołem grał podczas Festiwalu w Jarocinie, Open’er Festiwal, Orange Warsaw Festiwal czy festiwalu w Opolu. Kumka Olik otwierała również dwa pożegnalne koncerty Pidżamy Porno.

Arek Klejborowski - perkusista metalowy. Zaangażowany w wiele projektów muzycznych. Gra w metalowym zespole NOL, który występował z takimi sławami jak TSA, KAT czy Hunter. Jego działalność nie ogranicza się jednak do gry w zespole. Bierze również udział w innych projektach takich jak np. album gitarzysty Rafała Konikowskiego czy nagrywanie solowej płyty.

Kategoria taneczna

Łukasz "Kikers" Kosicki - Wielokrotny medalista akrobatyki sportowej. Razem z bratem założył szkołę tańca Braterstwo Stylu. Tańczył w obsypanym nagrodami spektaklu "Zwariował po czym przepadł" (reż. Viktor Bodó) na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Kontakt (2006). Obecnie jest tancerzem w sztuce Łukasza Gajdzisa "Brzechwa 2, czyli Szelmostwa Lisa Witalisa" w Teatrze Polskim w Bydgoszczy.

Maciej "Kosa" Kosicki - Roztańczony student fizyk na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, instruktor Break Dance, producent muzyczny. B-Boyingiem zajmuje się od 1999 roku, razem z bratem założył szkołę tańca Braterstwo Stylu. W 2009 zdobył 3 miejsce w konkursie "Sprawdzian z WF'u" (Radio GRA). Maciej, podobnie jak brat tańczy w sztuce Łukasza Gajdzisa "Brzechwa 2, czyli Szelmostwa Lisa Witalisa" w Teatrze Polskim w Bydgoszczy.


Piotr Jagielski - Tancerz i choreograf technik jazzowych, wzbogaconych elementami tańca współczesnego, contemporary,
funky i hip-hopu. Swoją przygodę z tańcem rozpoczął w Teatrze Tańca AKRO w Toruniu. W roku 1996 wyjechał do Szwajcarii gdzie ukończył Szkołę Taneczno-Teatralną w Zurichu (Zurich Dance Theater School). Uczestniczył w spektaklach Szwajcarskiego Baletu Kameralnego wystawianych na całym świecie. Brał udział w produkcjach musicalowych, m.in. “Melissa”, “Twist of Time” i “Space Dream”. Jest autorem choreografii w programie “You Can Dance – Po prostu tańcz!” , spektakli tanecznych Teatru „Rampa” w Warszawie, Teatru Rozrywki w Chorzowie i serialu „Tancerze”. Na stałe prowadzi kursy tańca jazzowego w warszawskiej szkole tańca Egurrola Dance Studio.

Kategoria teatralna

Michał Czachor - ceniony aktor urodzony w Krakowie. W swym dorobku artystycznym ma kilkanaście znaczących sztuk, wystąpił m.in. w "Heroinie" na Scenie Studio przy Teatrze Narodowym czy "Agata szuka pracy" w Studio Buffo. Można zobaczyć go także w filmach takich jak „Czego nikt nie wie” oraz „Dlaczego nie!”. Często spotykamy go w teatrze Polskim w Bydgoszczy, m.in. w sztuce „Klub Kawalerów”.


Michał Breitenwald - polski aktor teatralny i filmowy, w teatrze debiutował 18 września 1977 roku. Występował na scenach takich teatrów jak Teatr im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie czy Teatr Polski w Bydgoszczy oraz Teatr Rozmaitości w Warszawie. Zaszczycił także swoją obecności takie seriale jak „Kryminalni” czy „M jak miłość” Jedną z jego nagród jest dyplom honorowy "Dziennika Wieczornego" w Bydgoszczy za rolę Błazna w "Wieczorze Trzech Króli"

Andrzej Deskur - aktor filmowy i teatralny. Występował na scenach krakowskich (Teatr Ludowy), warszawskich (m.in. Polonia, Bajka, Capitol) oraz francuskich (Comédie-Française). Grał w wielu filmach ( np. „Ryś) oraz serialach telewizyjnych, które przyniosły mu dużą sławę, np. Na Wspólnej - jako Piotr Mierzejewski, Majka - jako Wiktor Olszewski. Co więcej, Michał Deskur wziął także udział z „Tańcu z Gwiazdami” oraz „Jak oni śpiewają


Kategoria fotograficzna

Wojciech Woźniak- Członek Związku Polskich Artystów Fotografików . Od 1996 roku – do chwili obecnej - fotograf w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. W swoim dorobku posiada kilkadziesiąt wystaw autorskich i zbiorowych. Ważniejsze cykle prac to „Ogrody wyobraźni” (2004), „ Droga „ (1997-2005), „ Pamiątki” (2005),”Krótka opowieść o miłości i tęsknocie” (2001). ”Ouside-Inside” (2006) i obecnie cykle fotografii „Przybysz” i „Dom”.
W roku 2007 otrzymał I nagrodę na Międzynarodowym Biennale Fotografii Artystycznej przyznawanym na ASP we Lwowie.
W roku 2008 Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej przyznał honorową odznakę „Zasłużony dla kultury polskiej”
Arkadiusz Blachowski- jest kustoszem Muzeum Fotografii przy Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Fotograf i wykładowca fotografii, m. in. „Studium portretu” i „Mam lustrzankę”.


Szymon Szcześniak - jest absolwentem Instytutu Twórczej Fotografii w czeskiej Opawie. Jest wykładowcą w Akademii Fotografii, specjalizującym się w fotografii portretowej. Współpracuje z takimi pismami, jak „Viva”, „Playboy”, „Zwierciadło”, „Gala”, „Twój Styl”, „Przekrój”, „Pani” zajmując się portretowaniem znanych ludzi. Jest on laureatem wielu prestiżowych nagród, takich jak Grand Prix Pozytywu za cykl Egipt w 2005, Chimery 2005 w kategorii: magazyny-fotografia i srebrnego medalu KTR za projekt autorski 2007.

Kategoria literacka

Zdzisław Pruss - Poeta, dziennikarz, satyryk. Twórca trzech kabaretów literackich; O-Wady, Ekspres Wieczorny, Piąte koło. Od 1996 roku jest autorem dorocznych Bydgoskich Szopek. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz rozwoju czytelnictwa. Od kilku lat juror kategorii literatura w konkursie Młode Talenty.

Stefan Pastuszewski - Pisarz i poeta, dziennikarz, polityk. Wydał 20 zbiorów wierszy, 8 zbiorów opowiadań, 3 opracowania i 1 powieść. Jego publikacje zostały przetłumaczone m.in. na język bułgarski, czeski, niemiecki i ukraiński. W 1998 założył miesięcznik literacki Akant, w którym jest sekretarzem redakcji.

Paweł Kozioł - poeta i krytyk literacki, związany z warszawskim Staromiejskim Domem Kultury. Współredaktor kwartalnika literackiego Wakat, błędnie identyfikowany z grupą poetycką neolingwistów. Doktor nauk humanistycznych, specjalizujący się w średniowiecznych kronikach.

Kategoria plastyczna

Marta Bindek -Zajmuje się litografią, grafiką, fotografią i rysunkiem, ukończyła wydział sztuk pięknych na UMK w Toruniu.

Wacław Kuczma - artysta malarz, dyrektor BWA w Bydgoszczy, członek rady programowej TVP Bydgoszcz. Studiował na Wydziale Malarstwa i Grafiki PWSSP w Gdańsku. Twórca wielu wystaw i zdobywca wielu prestiżowych nagród.

Jakub Elwertowski - Zajmuje się malarstwem i innymi dziedzinami sztuki. Właściciel Atelier procesów twórczych APETYT, gdzie uczy malarstwa i rysunku. Jest nie tylko artystą, ale również pedagogiem specjalnym. Pracuje z niepełnosprawnymi. Był nauczycielem w Zespole Szkół nr 30 Specjalnych.

Aleksandra Simińska - studiowała na wydziale sztuk pięknych UMK w Toruniu, gdzie później uczyła. Prowadzi pracownię malarstwa w Katedrze Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem. W 1998 roku została wyróżniona stypendium artystycznym Prezydenta Miasta Bydgoszczy. W 2000 roku uhonorowana nagrodą Bydgoskiego Informatora Kulturalnego za wystawę malarstwa w Bydgoskim BWA.

Zobacz też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto