Probierz: Próbowaliśmy odrobić straty od pierwszej do ostatniej minuty

Michał Probierz

Michał Probierz (trener Jagiellonii Białystok): - Wiedzieliśmy, że po porażce u siebie 0:2 czeka nas bardzo trudne zadanie. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, w jaki sposób chcemy zagrać od początku, byliśmy na to przygotowani. Muszę pochwalić zespół, że bardzo dobrze realizował założenia, że od początku potrafiliśmy utrzymać się przy piłce. Polskim zespołom w ataku pozycyjnym bardzo trudno się gra, a mimo to my dziś potrafiliśmy to zrobić. Zrobiliśmy to co do nas należało, a więc zdobyliśmy pierwszą bramkę, a później zabrakło nam skuteczności. Nie można mimo naszej słabszej postawy w pierwszym meczu nie wykorzystać w sumie w obu spotkaniach tylu sytuacji, które mieliśmy.

- Ostatecznie straciliśmy bramkę, która praktycznie rozwiała nasze marzenia. Taki jest jednak sport, trzeba to przyjąć z pokorą. Ja muszę pogratulować zespołowi, że od pierwszej do ostatniej minuty starał się odrobić te straty i taką Jagiellonię chciałbym widzieć w dalszej grze, tylko trochę skuteczniejszą.