MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Przebudowa Teatru Polskiego w Bydgoszczy pochłonie 40 mln zł. Co już zrobiono? Zobacz zdjęcia

Michał Sierek
Opracowanie:
Przebudowa Teatru Polskiego w Bydgoszczy to koszt blisko 40 mln zł. Zakończenie prac planowane jest w przyszłym roku (zdjęcie z kwietnia 2023).
Przebudowa Teatru Polskiego w Bydgoszczy to koszt blisko 40 mln zł. Zakończenie prac planowane jest w przyszłym roku (zdjęcie z kwietnia 2023). Michał Sierek/archiwum
Trwa wielka przebudowa Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Zaczęła się budowa nowej części gmachu. Nad widownią zamontowano stalową konstrukcję dachu. Inwestycja warta jest blisko 40 milionów złotych.

Jak informuje Urząd Miasta Bydgoszczy, przy al. A. Mickiewicza zakończyły się wszystkie rozbiórki związane z wielką przebudową Teatru Polskiego. Nad widownią zamontowano nową stalową konstrukcję dachu. Jest on wyższy w stosunku do rozwiązania sprzed modernizacji. Dach będzie też zdecydowanie lepiej docieplony, co ograniczy zużycie energii niezbędnej do ogrzania obiektu. Wcześniej zadaszono także część obiektu nad sceną.

Jak informuje ratusz, po badaniach geologicznych zdecydowano o wyminie gruntu pod nową część obiektu, która jest dobudowywana od strony południowej. Powstała już jej pierwsza kondygnacja. Obecnie wykonawca jest w trakcie prac nad pierwszym stropem. Nowa część łącznie składać będzie się z 3 kondygnacji. W tej części teatru znajdzie się w między innymi winda, która ułatwi poruszanie się osobom z niepełnosprawnościami.

Przy gmachu trwają też prace przy elewacji. Jest ona docieplana styropianem o dobrych parametrach. Na nim układane są nowe wyprawy tynkarskie - informuje UM Bydgoszczy.

Przebudowa Teatru Polskiego w Bydgoszczy za blisko 40 mln zł

Za prace odpowiada firma KWK Construction. Złożyła ona na etapie przetargu najkorzystniejszą ofertę. Wartość całego przedsięwzięcia to około blisko 40 mln zł, częściowo jest ono finansowane z funduszy unijnych.

Głównym celem inwestycji jest poprawa komfortu widza, funkcjonalności obiektu oraz przywrócenie użyteczności balkonu poprzez modernizację budynku głównego w części dostępnej dla publiczności. Poprawi się również estetyka całej przestrzeni wokół teatru oraz akustyka obiektu.

Projekt przewiduje nadbudowanie oraz rozbudowanie głównej bryły budynku. W ramach tego zadania zaplanowano wymianę konstrukcji dachu oraz instalacji wodno-kanalizacyjnych, centralnego ogrzewania, elektrycznej i wentylacji mechanicznej w całym budynku teatru. Budynek zostanie dostosowany dla osób z niepełnosprawnościami dzięki zastosowaniu windy, podnośników, odpowiednich urządzeń sanitarnych oraz mobilnych foteli teatralnych.

Zakończenie prac planowane jest w przyszłym roku. Wykonawca udzieli na nie 7-letniej gwarancji.

  • Gmach Teatru Polskiego w Bydgoszczy wybudowano przy alejach A. Mickiewicza 2 w latach 1947-49. Autorem projektu był bydgoski architekt Alfons Licznerski.

(źródło: UM Bydgoszcz

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jakie gwiazdy wystąpią w Paryżu?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto