Przyszedł czas na zwycięstwo [relacja z meczu]

Lukasz_W
Lukasz_W
Zawodnicy KPSW Astorii Bydgoszcz wygrali w sobotę mecz z zespołem Polonii 2011 Warszawa. Po kolejnych trzech porażkach: z Asseco Prokomem 2 Sopot na wyjeździe 71:90, z PTG Sokołem Łańcut u siebie 52:71 oraz KS Spójnią Stargard Szczeciński 60:81, przyszedł w końcu czas na zwycięstwo. Bydgoszczanie pokonali rywala 88:84.

W pierwszej kwarcie kibice postanowili nie wspierać zawodników, chcieli w ten sposób pokazać swoje niezadowolenie postawą graczy w ostatnich spotkaniach. Koszykarze nie pokazali nic, co by zadowoliło bydgoskich fanów. Na szczęście Astoria pierwszą kwartę wygrała 19:17.

Kolejna kwarta także należała do zawodników bydgoskiej drużyny. Nasi gracze powiększyli swoją przewagę nad rywalem do 12 punktów, co pozwoliło na spokojną grę w drugiej połowie meczu.

Niestety z za dużym spokojem przystąpili do Q3, ponieważ pomału zaczęła się sypać ich dwunastopunktowa przewaga. Mimo że w pewnym momencie zawodnicy Astorii mieli aż dwadzieścia oczek więcej, to jednak kwarta zakończyła się jedynie szesnastopunktową przewagą.

To, co wyrobili w Q3, to stracili w Q4... W niej zagrali bardzo źle i nieodpowiedzialnie. Ta część spotkania zakończyła się wynikiem 21:33. Jednak udało im się odnieść zwycięstwo czterema punktami, co pozwoliło wskoczyć na 13 miejsce w tabeli (przed meczem zajmowali czternastą lokatę).

Mimo wielu możliwości do zdobycia większej ilości punktów, zawodnicy mecz skończyli z zaledwie 88 oczkami na koncie.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w całym spotkaniu okazał się Sebastian Laydych z KPSW Astorii Bydgoszcz. Mecz zakończył z 21 punktami na koncie, czego 8 zdobył rzucając za dwa punkty (4 celne rzuty na 8 wykonanych), 9 punktów z rzutów za 3 (5 prób, 3 celne) oraz 4 z rzutów osobistych (100% skuteczność).

Najskuteczniejszym graczem w drużynie przyjezdnej był Michał Jankowski - 20 punktów. Zdobył 6 punktów z rzutów za 2 (7 prób, 3 skuteczne), 12 punktów z rzutów za 3 (7 prób, 4 skuteczne) oraz 2 punkty z rzutów osobistych na 3 próby.