Puchar Polski: KKP Bydgoszcz uległ Górnikowi

hopkins
Na meczu ćwierćfinałowym zakończyły swoją przygodę z Pucharem Polski piłkarki Kobiecego Klubu Piłkarskiego MAX-Sprint Bydgoszcz. W bezpośrednim meczu lepszą ekipą od bydgoszczanek okazał się zespół Górnika Łęczna który w tym sezonie aspiruję do strefy medalowej w Ekstralidze kobiet.

Piłkarki KKP awans do ćwierćfinału Pucharu Polski zapewniły sobie w listopadzie, kiedy to na własnym boisku pokonały Pogoń Women Szczecin 4:0.

Następnym rywalem bydgoszczanek był, zajmujący obecnie trzecie miejsce w Ekstralidze kobiet, Górnik Łęczna.

Początkowo, zgodnie z terminarzem, spotkanie to zaplanowano na weekend 10 - 11 kwietnia. Termin ten jednak, z uwagi na rozgrywki ligowe, był niekorzystny dla obu drużyn i za zgodą Polskiego Związku Piłki Nożnej mecz został przesunięty na 11 marca.

Na pierwszego gola w tym spotkaniu trzeba było czekać do 43. minuty. Wtedy to, po dośrodkowaniu Magdaleny Dudek, Anna Sznyrowska celnym strzałem głową pokonała nową bramkarkę KKP, Kamilę Rosińską.

Na dwadzieścia minut przed zakończeniem drugiej połowy spotkania, kibicom zgromadzonym na stadionie przy ulicy Glinki 79 wydawało się, że losy spotkania mogą się jeszcze odwrócić.

Wszystko to za sprawą czerwonej kartki dla bramkarki Górnika, Izabeli Godzińskiej. Nasze rywalki musiały więc grać w osłabieniu, a dodatkowych emocji dodał fakt, iż zawodniczki Górnika do Bydgoszczy przyjechały bez rezerwowej bramkarki.

W takich to okolicznościach między słupkami jednej z najlepszych drużyn kobiecych z Polsce stanąć musiała zawodniczka z pola, Dorota Mitrus.

KKP nie potrafiło jednak wykorzystać gry w przewadze a kilkanaście minut później straciło jeszcze następnego gola.

W 82. minucie we własnym polu karnym Joanna Daleszczyk nie przepisowo zatrzymała Sznyrowską a rzut karny na gola skutecznie zamieniła Anya Alekperova.

W spotkaniu z Górnikiem trener Remigiusz Kuś dał możliwość oficjalnego debiutu nowym zawodniczkom, które w przerwie zimowej wzmocniły KKP Bydgoszcz.

Pomiędzy słupkami bramki KKP stanęła wcześniej wspomniana Rosińska a jej siostra Magdalena Rosińska, jako napastniczka, przez 65 minut próbowała zagrozić bramce rywalek.

Na boisku przez 90 minut przebywała również młoda i utalentowana Marta Kryszak dla której tak samo jak dla Barbary Mrożek (zmieniona w 60. minucie) był to debiut w seniorskich rozgrywkach.

Górnik Łęczna w półfinale zmierzy się ze zwycięzcą pary Unia Racibórz – AZS PSW Biała Podlaska. Mecze półfinałowe zaplanowano na 21/22 kwietnia.

KKP MAX-Sprint Bydgoszcz – Górnik Łęczna 0:2 (0:1)
Anna Sznyrowska (43), Anya Alekperova (82-k)

KKP Bydgoszcz: Kamila Rosińska – Sylwia Chyżewska (80 Adrianna Lipowska), Barbara Mrozek (60 Ilona Raczkowska), Agnieszka Pencherkiewicz, Joanna Daleszczyk, Dorota Krychowiak (86 Agata Stępień), Gabriela Sass, Natalia Sieradzka, Natalia Makowska, Marta Kryszak, Magdalena Rosińska (65 Magdalena Siekierska)

Górnik Łęczna: Izabela Godzińska – Marina Huzarewicz, Raymonda Kudyte, Justyna Stępniewska (70 Dorota Mitrus), Marlena Hajduk, Paulina Pakuła, Anya Alkeperova, Justyna Kwietniewska, Olha Zubczyk (76 Katarzyna Podsiadła), Magdalena Dudek, Anna Sznyrowska (85 Agata Siczek)

Żółte kartki: Natalia Sieradzka
Czerwona kartka: Izabela Godzińska (70. minuta za niebezpieczną grę)

Sędziował: Mariusz Korzeb oraz Kamil Wójcik i Przemysław Malinowski (Warszawa).

Dołącz do MMBydgoszcz.pli napisz artykuł! Poinformuj nas, co się dzieje w mieście. Pochwal się swoimi zdjęciami, komentuj wpisy i załóż własnego bloga!