Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rada Społeczna przy Remondisie już pracuje. Ma pomóc w rozwiązaniu problemu fetoru na Siernieczku w Bydgoszczy

Dorota Witt
Dorota Witt
W środę, 20 listopada, odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Społecznej przy spółce Remondis. W jej skład wchodzą przedstawiciele firmy, mieszkańcy, protestujący przeciw fetorowi wydobywającemu się z działającej na jej terenie kompostowni odpadów i urzędnicy. Wszyscy będą się regularnie spotykać i wymieniać informacjami.

O zamiarach utworzenia Rady Społecznej już informowaliśmy. W środę odbyło się jej pierwsze posiedzenie. Została powołana po to, by monitorować proces modernizacji hali kompostowni oraz funkcjonowanie instalacji. To pomysł spółki na dialog i współpracę z mieszkańcami Siernieczka, którzy od września prowadzą protest przeciw uciążliwościom, jakie powoduje kompostowania odpadów.

Kto pracuje w radzie?

Do udziału w pracach rady zaproszono przedstawicieli mieszkańców osiedla Siernieczek, Urzędu Miasta Bydgoszczy oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. - Cykliczne spotkania umożliwią przekazywanie bieżących informacji na temat działalności firmy oraz zapoznanie z opiniami strony społecznej - informuje Remondis. - Rada pełnić będzie także funkcję doradczą i monitorującą działania inwestycyjne, m.in. zapowiedzianą oraz oczekiwaną przez okolicznych mieszkańców modernizację instalacji do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych przy ul. Inwalidów 45.

– Chcemy zaangażować partnerów społecznych w proces zmian jakie w najbliższym czasie nastąpią w naszej instalacji i wspólnie wypracować rozwiązania wobec problemu uciążliwych zapachów. Mam nadzieję, że podjęty dialog nie tylko usprawni funkcjonowanie firmy, ale przyczyni się także do dobrych relacji z naszymi sąsiadami – mówi Leszek Pieszczek, członek zarządu spółki Remondis Bydgoszcz.

Co się zmieni?

Podczas pierwszego posiedzenia członkowie rady zapoznali się ze wstępnymi założeniami wariantów projektu modernizacji instalacji. Dzięki inwestycji proces zagospodarowania i przetwarzania odpadów będzie zhermetyzowany. Jednocześnie rozładunek, przeładunek i załadunek odpadów odbywać się będą w zamkniętej hali wyposażonej w biofiltry oczyszczające powietrze, co wyeliminuje uciążliwości zapachowe poza terenem zakładu.

W związku z modernizacją instalacji Remondis planuje podjąć także inne działania informacyjne, powstaną, m.in., punkty informacyjne na terenie miasta.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto