Radni PiS pytają prezydenta Bruskiego o nieprawidłowości przy przebudowie Starego Rynku. Wykazał je raport NIK

Paulina Błaszkiewicz
Paulina Błaszkiewicz
Przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Wenderlich, Krystian Frelichowski i Szymon Róg spotkali się we wtorek z dziennikarzami na płycie Starego Rynku w Bydgoszczy
Przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Wenderlich, Krystian Frelichowski i Szymon Róg spotkali się we wtorek z dziennikarzami na płycie Starego Rynku w Bydgoszczy Arkadiusz Wojtasiewicz
Radni miejscy z Prawa i Sprawiedliwości wyślą prezydentowi Rafałowi Bruskiemu listę pytań w formie interpelacji. Chodzi o błędy przy przebudowie płyty Starego Rynku w Bydgoszczy.

Zobacz wideo: Rozbudowa szpitala Biziela w Bydgoszczy

Przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Wenderlich, Krystian Frelichowski i Szymon Róg spotkali się we wtorek z dziennikarzami na płycie Starego Rynku w Bydgoszczy, by opowiedzieć o sytuacji wokół płyty Starego Rynku po publikacji raportu NIK.

Burza po raporcie

Przypomnijmy, 15 lipca 2021 Najwyższa Izba Kontroli przedstawiła raport dotyczący realizacji wybranych inwestycji w województwie kujawsko-pomorskim. Ujęty w nim został ogrom nieprawidłowości w zakresie przebudowy płyty Starego Rynku w Bydgoszczy. Dotyczyły one między innymi odbioru dokumentacji projektowej zawierającej błędne rozwiązania, wykorzystaniu na etapie budowy błędnie wprowadzonych do obrotu płyt kamiennych, zastosowaniu nieodpowiedniej jakości fug między płytami i dopuszczeniu oraz odbioru inwestycji z przypadkami błędnego rozkroju płyt kamiennych.

Czas mija i coś trzeba zrobić

W poniedziałek, 2 sierpnia, członkowie bydgoskiego koła Porozumienia Jarosława Gowina zorganizowali pod bydgoskim ratuszem konferencję prasową dotyczącą płyty Starego Rynku. Z koli we wtorek głos zabrali radni Prawa i Sprawiedliwości.

- Wydaliśmy na tę inwestycję ponad 15 milionów złotych. To środki, na które składamy się wszyscy. Poza tym Stary Rynek to wizytówka miasta, która powinna być naszym powodem do dumy, a nie wstydu. Stąd nasza reakcja. Przygotowaliśmy listę pytań w formie interpelacji do pana prezydenta w tej sprawie - mówi Szymon Róg, bydgoski radny miejski z PiS.

Radni pytają prezydenta Bydgoszczy

W interpelacji kierowanej przez radnych miejskich do prezydenta Bydgoszczy w sprawie rewitalizacji płyty Starego Rynku, a przede wszystkim nieprawidłowości, jakie wskazała Najwyższa Izba Kontroli, radni pytają m.in. o to:

  • dlaczego w przypadku tak ważnej inwestycji dla miasta nie zlecono badań petrograficznych dotyczących płyt kamiennych?
  • czy takie badania zostały zlecone po publikacji raportu NIK?
  • czy zachowano tzw. płytkę wzorcową?
  • czy prezydent wiedział w trakcie kampanii wyborczej w 2018 roku, że część materiału granitowego została wykorzystana do robót wbrew uwagom inspektora nadzoru branży drogowej?

Radni z PiS pytają też Rafała Bruskiego o to, czy pracownicy odpowiedzialni za zaniechania, jakie wskazuje NIK poniosą konsekwencje oraz o to, czy prezydent Bydgoszczy złoży zawiadomienie do Wojewódzkiego Urzędu Nadzoru Budowlanego oraz organów ścigania.

- Wnosimy do pana prezydenta o pilne podjęcie działań celem wyegzekwowania ostatecznej i właściwej rewitalizacji stanu nawierzchni płyty Starego Rynku - czytamy w interpelacji radych miejskich do prezydenta.

Trwa głosowanie...

Czy często bierzesz udział w akcjach charytatywnych?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie