Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rekrutacja na bydgoskie uczelnie wyższe. Maturzyści mają w czym wybierać

Katarzyna Dworska
Rekrutacja na studia wyższe właśnie się rozpoczęła, a tegoroczni maturzyści już od października zasilą grono studentów
Rekrutacja na studia wyższe właśnie się rozpoczęła, a tegoroczni maturzyści już od października zasilą grono studentów Dariusz Gdesz
Ruszyła rekrutacja na bydgoskie uczelnie wyższe. Wśród nowości są m.in. wojskoznawstwo, mechatronika lotnicza i język chiński.

Od wczoraj można się już logować na stronę Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Studenci mają w czym wybierać, ponieważ uczelnia prowadzi rekrutację na 48 kierunków, w tym cztery zupełnie nowe. Jednym z nich jest trzyletnie wojskoznawstwo. - Podczas tych studiów licencjackich student będzie miał możliwość wybrania jednej z dwóch specjalności: wojsko, służby mundurowe i organizacje paramilitarne oraz wojna a cywilizacja - mówi Małgorzata Jendryczka, rzecznik UKW. - Program sprzyja poznaniu zagadnień wojskowości w różnych okresach historycznych, kontekstach kulturowych i cywilizacyjnych.

Jego absolwenci będą mogli pracować m.in. w instytucjach wojskowych, służbach ochrony granic i administracji państwowej.

Innymi nowościami na tym uniwersytecie są lingwistyka o specjalności język rosyjski z chińskim, zarządzanie kryzysowe w środowisku i zarządzanie przyrodą.

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy przyjmie 2720 chętnych na studia stacjonarne i 1260 na niestacjonarne. - W tym roku mamy jeden nowy kierunek, którym są finanse i rachunkowość - wyjaśnia Elżbieta Jasina, kierownik Działu Spraw Studenckich UTP. - Są to sześciosemestralne studia licencjackie, które będą prowadzone na wydziale zarządzania. Rekrutacje rozpoczęła się u nas pierwszego czerwca.

Zobacz również: Kilkuset nauczycieli w Kujawsko-Pomorskiem straci pracę od września

Wyższa Szkoła Gospodarki przygotowała kilkanaście nowości. Wśród nich są m.in. mechatronika lotnicza, komputerowe wspomaganie projektowania, instalacje budowlane, psychologia biznesu, animacja kultury z arteterapią i filologia rosyjska z językiem polskim. - W naszej ofercie edukacyjnej pojawiły się studia dedykowane branży kreatywnej, takie jak grafika komputerowa i multimedia, zarządzanie kulturą, fotografia i techniki multimedialne oraz nowe media i audiowizualia - wymienia Sabina Stankiewicz z biura marketingu i promocji WSG. - Postawiliśmy na branże najbardziej poszukiwane przez pracodawców.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto