Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rekrutacja na studia w drugim naborze. Uczelnie w Bydgoszczy przygotowały bogatą ofertę

Małgorzata Pieczyńska
Małgorzata Pieczyńska
W nowym roku akademickim 2019/2020 Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy przyjmie na pierwszy rok studiów 1955 studentów.
W nowym roku akademickim 2019/2020 Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy przyjmie na pierwszy rok studiów 1955 studentów. Arkadiusz Wojtasiewicz/Archiwum
We wrześniu szansy dostania się na studia szukać będą m.in. maturzyści, którzy mieli w sierpniu poprawki. Bydgoskie uczelnie przygotowały bogatą ofertę w drugim naborze.

Na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym 30 sierpnia kończy się nabór uzupełniający.
- 5 września ogłosimy jego wyniki, a od 10 do 20 września startujemy z drugim naborem - mówi dr Franciszek Bromberek, rzecznik UTP. - W tym etapie możliwość ubiegania się o przyjęcie na studia będą mieli maturzyści, którzy w sierpniu zdawali egzamin poprawkowy. Do wyboru będzie 26 kierunków. Wolnych miejsc nie ma już na informatykę stosowaną, ale z innych kierunków chętnie wybieranych przez kandydatów będą jeszcze na przykład na budownictwie, finansach i rachunkowości czy zoofizjoterapii.

Na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego drugi nabór trwa od 13 sierpnia.

- Zakończy się 11 września o północy - mówi dr Sławomir Łaniecki, rzecznik UKW. - Osoby, które 11 września poznają wyniki matur poprawkowych, będą miały na studiach stacjonarnych I stopnia do wyboru aż 45 kierunków. W tym roku możemy przyjąć nieco więcej studentów, stąd też na większości kierunków przedłużyliśmy termin naboru. Z nowych w ofercie - na kryminologii brak już miejsc, ale na pedagogice przedszkolnej i wczesnoszkolnej (studia 5-letnie) jeszcze są, podobnie jak na pedagogice opiekuńczej z profilaktyką uzależnień i socjoterapią (profil praktyczny).

Drugi nabór w Collegium Medicum UMK będzie na kierunki: fizjoterapia i farmacja (studia jednolite magisterskie, niestacjonarne), audiofonologia, inżynieria biomedyczna i terapia zajęciowa (studia stacjonarne I stopnia), dietetyka, elektroradiologia i ratownictwo medyczne (studia niestacjonarne I stopnia).

- Rejestracja internetowa potrwa do 15 września - mówi dr Ewa Walusiak-Bednarek z Biura Prasowego UMK.

Do końca września rekrutację ciągłą prowadzą uczelnie niepubliczne. Bydgoska Szkoła Wyższa oferuje 11 kierunków studiów I stopnia, w tym są np. budownictwo, kosmetologia, logistyka i pielęgniarstwo.

- Mamy też uprawnienia do kształcenia na poziomie magisterskim na dziewięciu kierunkach: bezpieczeństwo narodowe, budownictwo, dietetyka, fizjoterapia, kosmetologia, logistyka, pielęgniarstwo, zarządzanie i inżynieria produkcji, zdrowie publiczne - wylicza dr Justyna Ożóg, kierownik Działu Dydaktyki BSW. - Stawiamy na kierunki, które odpowiadają potrzebom pracodawców. Nowością uruchamianą w październiku jest jedyny w Polsce kierunek - marketing cyfrowy.

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa proponuje 14 kierunków.

- Ofertę wzbogaciliśmy o studia magisterskie na kierunku budownictwo - mówi Izabela Pochowska, kierownik Biura Promocji KPSW. - Niedawno otrzymaliśmy akredytację na prowadzenie studiów na kierunku pielęgniarstwo na poziomie I i II stopnia. Jako jedyni w Bydgoszczy oferujemy studia na kierunku prawo (5-letnie jednolite studia magisterskie). Mamy też unikatową ofertę łączenia ekonomii i stosunków międzynarodowych. To nie są studia dualne. Jest jedno czesne, ale kończy się dwa kierunki.

Wyższa Szkoła Gospodarki rekrutuje na 20 kierunkach.

- Stawiamy na współpracę z partnerami branżowymi, a nowości wprowadzane do oferty poparte są badaniami rynku - mówi Anna Gierko, kierownik Marketingu i Analiz Rynkowych WSG. - Tym razem poszerzamy ofertę o studia medyczne i oprócz jednolitych studiów magisterskich na kierunku fizjoterapia, otwieramy studia I i II stopnia na kierunku pielęgniarstwo w filii w Toruniu. Podpisaliśmy też umowę na studia dualne z Regionalnym Szpitalem Specjalistycznym im. dr. Władysława Biegańskiego na kształcenie pielęgniarek na studia I stopnia pomostowe oraz na studia II stopnia. Otrzymaliśmy też uprawnienia do kształcenia na studiach jednolitych z psychologii (psychologia kliniczna, edukacyjna, psychoterapia dzieci i młodzieży.)

Do 16 października rekrutuje Wyższa Szkoła Bankowa.

- Do wyboru są 22 kierunki (studia I stopnia), w tym studia dualne, w języku angielskim oraz inżynierskie - mówi Michał Rosa, rzecznik WSB w Bydgoszczy. - Jedną z nowości są studia jednolite magisterskie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, ale też kierunek turystyka i studia dualne. Dotychczas na studiach I stopnia najwięcej chętnych jest logistykę.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto