Robert Majchrzak leci na Jamajkę

S.K.
Mistrz Polski na 200 m - Robert Majchrzak.
Na stadionie Sprintu w Bielsku-Białej w sobotę i niedzielę odbyły się w mistrzostwa Polski juniorów w lekkiej atletyce. Zawodnicy z Kujawsko-Pomorskiego wywalczyli 5 medali (1, 2, 2).

Na stadionie Sprintu w Bielsku-Białej w sobotę i niedzielę odbyły się w mistrzostwa Polski juniorów w lekkiej atletyce. Zawodnicy z Kujawsko-Pomorskiego wywalczyli 5 medali (1, 2, 2). Najlepiej wypadł mistrz kraju w biegu na 200 m Robert Majchrzak, który jako jedyny z regionu dzięki udanemu występowi awansował do reprezentacji na mistrzostwa świata w Kingston (16 - 21 lipca).

Najlepiej spisał się Robert Majchrzak (Zawisza). Podopieczny Stanisława Olczyka wygrał bieg na 200 m - 21,31 (rekord życiowy) oraz był 5. na 100 m - 10,65. W nagrodę bydgoszczanin zakwalifikował się do reprezentacji na mistrzostwa świata juniorów, które rozpoczynają się już za 2 tygodnie. Po Sebastianie i Macieju kolejny brat z rodziny Chmarów próbuje swoich sił w wielobojach. Najmłodszy z rodziny Jakub był 10. w 10-boju z wynikiem 5.487 pkt. Srebrne medale wywalczyli: Tomasz Wrzesiński (Zryw Toruń) w biegu na 400 m ppł - 52,81 i Paweł Kwiatkowski (Zawisza) w biegu na 3 km - 8.20,61 (r.ż.). Na najniższym stopniu podium stanęli w pchnięciu kulą Kornelia Kozłowska (LUKS Inowrocław) 14,36 i Dariusz Sekretarski (Vectra Włocławek) w biegu na 800 m - 1.52,20.

Pozostałe lokaty zawodników z regionu bydgoskiego w czołówce. 4. Marcin Janiak w biegu na 1500 m - 3.58,86, 4. Beata Swiniarska w młocie 51,88, 5. Dawid Piekarski w biegu na 3 km - 8.37,49, 5. Emilia Struska - w skoku o tyczce 3,50, 6. Dawid Piekarski (wszyscy Zawisza) w biegu na 5 km - 14.52,57 (r.ż.), 8. Grzegorz Pankau (Krajna Sępólno) w kuli 14,47, 9. Paweł Kwiatkowski (Zawisza) w biegu na 800 m 1.53,94, 10. Marcin Dróżdż (Wda Świecie) w skoku wzwyż 2,01.
Dodatkowo Zawisza otrzyma równowartość złotego medalu w punktach za udział Łukasza Zambrzyckiego w wielobojowym Pucharze Europy w I lidze seniorów, który odbył się w miniony weekend w Rydze. Podczas zawodów ustanowiono jeden rekord Polski. Jego autorem był Michał Hodun (LKS Terespol) w rzucie dyskiem 59,34. Rekord kraju atakował również Przemysław Czerwiński (Gwardia Piła) w skoku o tyczce. Próby na 5,46 okazały się nieskuteczne. Pilanin wygrały z wynikiem 5,40. Bardzo dobry wynik w skoku wzwyż uzyskał Michał Bieniek (Hermes Gryfino), który pokonał poprzeczkę na wysokości 2,24.

Reprezentacja na Zawiszy
Od dziś na Zawiszy rozpoczyna się zgrupowanie reprezentacji juniorów. "Ze względu na odległość - mistrzostwa są w Ameryce Środkowej wysyłamy skromną reprezentację. Spodziewam się, że będzie liczyła 32 zawodników. W Bydgoszczy będą trenować sprinterzy, czterystumetrowcy, płotkarze i skoczkowie wzwyż. Obóz potrwa do 9 lipca" - powiedział szef wyszkolenia młodzieży PZLA Jacek Zamecznik.