Polecamy

Tory i rozjazdy ułożoneNajbardziej zaawansowane są prace przy torowisku © UM Bydgoszcz
[2/6]

Rozbudowa ulicy Kujawskiej w Bydgoszczy. Torowiska w budowie [zdjęcia]

Tory i rozjazdy ułożoneNajbardziej zaawansowane są prace przy torowisku. Ułożone zostały wszystkie rozjazdy. Obecnie trwa montaż ostatnich odcinków szyn. Brakuje ich już tylko na krótkich odcinkach stanowiących obecnie tymczasowy przejazd dla samochodów.

Montowane są kolejne słupy trakcyjne. Wkrótce rozpocznie się podwieszanie sieci trakcyjnej oraz niezbędnych urządzeń sterujących ruchem.

- Najważniejszą częścią inwestycji jest budowa nowego torowiska łączącego ronda Bernardyńskie i Kujawskie – podkreślał prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski, który na miejscu zapoznał się z postępem prac. - W ten sposób bydgoszczanie zyskają wygodne i szybkie połączenie centrum miasta z osiedlami Wzgórze Wolności, Wyżyny oraz Kapuściska. Wykonawcy sprawnie realizują prace. Doceniam to ze względu na trudną sytuację epidemiologiczną i szereg dodatkowych robót związanych np. z pracami archeologicznymi. Cieszę się, że jesteśmy coraz bliżej finiszu - mówił prezydent Bydgoszczy.

Czytaj dalej >>>

Rozbudowa ulicy Kujawskiej w Bydgoszczy to największy projekt komunikacyjny realizowany w centrum miasta. Koszt inwestycji, łącznie z zakupem nowoczesnych tramwajów i zakończoną już przebudową węzła Szarych Szeregów, to ponad 370 mln zł. Sam koszt prac budowlanych na Kujawskiej to 168 mln zł. Plac budowy na ulicy Kujawskiej zmienia się każdego dnia. Uruchomienie nowej linii tramwajowej łączącej centrum z osiedlami górnego tarasu to priorytet. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i zapoznania się z postępami prac.

Najnowsze wiadomości

reklama