Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rozpoczął się kurs FKE "Improwizuję czyli Audiuję"

Ewa Piątek
Ewa Piątek
W sobotę, 26 września 2009, uczestnictwem w zajęciach umuzykalniających dla małych dzieci, rozpoczął się w Fundacji Kreatywnej Edukacji w Bydgoszczy kurs „Improwizuję czyli Audiuję”.

Kurs to szansa, by w ciągu roku zmierzyć się z teorią uczenia się muzyki E.E. Gordona.
- Staramy się wykształcić osoby, które będą jak najlepiej uczyły niemowlęta i dzieci do 6 roku życia. Naszym celem jest to, by placówek zajmujących się podobną działalnością powstawało w Polsce więcej – mówi Jolanta Gawryłkiewicz, prezes Fundacji.

FKE, realizując kurs, współpracuje z Polskim Towarzystwem E.E.Gordona, którego certyfikat otrzymają uczestnicy zajęć po ich odbyciu. Na szkolenie zapisały się osoby z całej Polski. Dwadzieścia ze 160 godzin zajęć to praktyki, czyli obserwację, prowadzenie, przygotowywanie zajęć umuzykalniających. W programie przewidziano m.in. zapoznanie się z etapami audiacji wg Gordona, metodykę zajęć umuzykalniających, naukę technik improwizacji.

Zajęcia prowadzą m.in. dr Ewa Klimas-Kuchtowa z Instytutu Psychologii Stosowanej UJ, dr Wojciech Jankowski - emerytowany docent AMFC w Warszawie i honorowy członek Gordon Institute for Music Learning, tancerka Emilia Kubik, swoim warsztatem nawiązująca do choreografa Rudolfa von Laban.

Umuzykalnienie - inwestycja w rozwój
Na kurs zapisują się zarówno osoby zajmujące się zawodowo edukacją dzieci, jak i mamy, które interesują się umuzykalnieniem i chcą we własnym zakresie zadbać o rozwój swojego malucha.
- W maju brałam udział w seminarium gordonowskim w FKE, po czym zapisałam się na ten kurs – mówi Joanna Kiełbiewska z Warszawy, mama 22-miesięcznej Alicji. – To bardzo ciekawe, inne podejście do muzyki i jej uczenia. Spotykałam się z różnymi formami kształcenia muzycznego dzieci i jest to jedyna forma, której efekty widzę. Sama uczę i obserwuję, jak dobrze ta metoda wpływa na dzieci.

Na kurs zapisała się także Joanna Tułodziecka, dyrektor szkoły Peek-a-boo w Bydgoszczy.
- Zależało mi, jako osobie prowadzącej szkołę językową dla dzieci, na pomyśle na zajęcia rozwojowe. Koleżanka, która skończyła taki kurs, poleciła mi FKE. Na spotkaniach  umuzykalniających dzieci wpadają w taki pozytywnie rozumiany trans, klaszczą, chodzą w rytm muzyki i wyczulają się w ten sposób na dźwięk. Pośrednio wpływa to na ich zdolność rozwijania umiejętności słuchania i mówienia w języku obcym.

Ostatni dzwonek!
Cena kursu „Improwizuję czyli Audiuję” to 2100 zł. Zjazdy odbywają się raz w miesiącu, w siedzibie fundacji przy ul. Kordeckiego 16/1. Osoby, które chcą zapisać się na kurs, mają jeszcze ostatnią szansę, ponieważ jeden zjazd odbywający się w ten weekend już opuściły. Szczegóły: www.fundacjakreatywnejedukacji.org.

Zobacz też:


Od redakcji: Przypominamy, że każdy z Was może zostać dziennikarzem obywatelskim serwisu MM Moje Miasto! Zachęcamy Was do zamieszczania artykułów oraz zdjęć z ciekawych wydarzeń i imprez. Piszcie też o tym, co Wam się podoba, a co Wam przeszkadza w naszym mieście. Spróbujcie swych sił w roli reporterów obywatelskich MM-ki! Pokażcie innym to, co dzieje się wokół Was. Pokażcie, czym żyje miasto.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto