Ruch Chorzów - Zawisza Bydgoszcz [zapis relacji na żywo]

Jakub Stykowski
Arkadiusz Golla
Piłkarze Zawiszy przegrali w Chorzowie i spadli do pierwszej ligi. Nawet zwycięstwo nie pozwoliłoby bydgoszczanom na awans.

Ruch Chorzów - Zawisza Bydgoszcz 3:2
Bramka: Gigołajew (33), Starzyński (58), Visnakovc (70) oraz Barisić (46), Drygas (81).
RUCH: Putnocky - Konczkowski, Grodzicki, Helik, Oleksy - Babiarz, Surma - Zieńczuk (68. Visnakovs), Sarzyński, Gigołajew - Kuświk (89. Efir)
ZAWISZA: Sandomierski - Wójcicki, Micael, Marić, Pulhac - Drygas, Majewski - Pawłowski (57. Kamiński), Mica, Alvarinho - Barisić (63. Świerczok)
Rezerwowi: Kaczmarek, Denković, Nawotczyński, Ziajka, Smektała.

Koniec meczu. Zawisza opuszcza szeregi ekstraklasy.
90+3' - Duże zamieszanie pod bramką Ruchu po dwóch dośrodkowaniach Ruchu.
90+2' - Druga żółta kartka Oleksego.
89' - Efir wchodzi za Kuświka.
87' - Z rzutu rożnego dośrodkowywał Mica, ale Świerczok nie zamknął akcji.
83' - Mica dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale miejscowi wybili piłkę.
81' - GOL! Kamil Drygas strzelił kontaktowego gola.
80' - Z 18. metra uderzał Gigołajew, ale był to bardzo niecelny strzał.
76' - Alvarihno strzelił z wolnego, ale posłał piłkę wysoko na poprzeczką.
73' - Cracovia prowadzi w Gliwicach 3:0.
70' - GOL! Z rzutu wolnego dośrodkowywał Starzyński, gola strzela Visnakovs. Koniec marzeń o utrzymaniu Zawiszy.
69' - Żółta kartka dla Drygasa.
67' - Korona prowadzi już jednak 3:1.
66' - W innych meczach bez zmian: Górnik - GKS 1:0, Korona - Podbeskidzie 2:1, Piast - Cracovia 0:1.
63' - Za Barisica wchodzi Świerczok.
60' - Majewski zagrał po ziemi. Mica próbował dołożyć nogę, ale nie udało się.
58' - GOL! Starzyński wykorzystuje rzut karny. Zawisza prowadzi 2:1.
58' - Rzut karny dla Ruchu! Oleksy zagrał w pole karne. Micael popełnił błąd, a później sfaulował Gigołajewa.
57' - Kamiński zmienia Pawłowskiego.
57' - Do wejścia na boisko szykuje się Kamiński. Zapewne zmieni Pawłowskiego.
56' - Drygas uderzył z dystansu, Putnocky sparował piłkę na rzut rożny.
54' - Zbyt głębokie dośrodkowanie Pawłowskiego i piłkę przechwycił bramkarz Ruchu.
52' - Gigołajew zagrał wzdłuż bramki. Kuświk na szczęście nie trafił w piłkę.
49' - Mica dośrodkowywał z rzutu rożnego. Drygas trafia w poprzeczkę.
47' - Gigołajew zagrał w pole karne do Kuświka. Ten przestrzelił.
46' - GOOOL! Barisić! Zawisza remisuje w Chorzowie!
46' - Rozpoczęła się druga połowa.

Koniec pierwszej połowy.
45' - Podbeskidzie strzela kontaktowego gola w Kielcach.
45' - Mica dośrodkowywał z rzutu rożnego, ale piłkę wychwycił bramkarza Ruchu.
45' - Po rzucie rożnym uderzał Barisić, ale jego strzał został zablokowany.
44' - Mica zagrywał w pole karne. Grodzicki wybił piłkę na rzut rożny.
44' - Korona prowadzi już 2:0. Coraz trudniejsza sytuacja Zawiszy.
40' - Mica dośrodkowywał z rzutu wolnego. Uderzał Micael, ale nie trafił w światło bramki.
39' - Po zagraniu Pawłowskiego bliski zamknięcia akcji był Mica.
39' - Mica zagrał wzdłuż bramki, ale nikt nie zamknął akcji.
33' - GOL! Ruch prowadzi z Zawiszą 1:0. Gola strzelił Gigołajew.
31' - Drugi zły wynik dla Zawiszy. Korona prowadzi z Podbeskidziem 1:0.
30' - Z rzutu wolnego dośrodkowywał Zieńczuk. Głowa uderzał Kuświk, posłał piłkę obok bramki, ale sędzia i tak odgwizdał spalonego.
28' - Z 18. metra uderzał Pawłowski. Broni bramkarz Ruchu.
27' - Z rzutu wolnego dośrodkowywał Mica, ale Wójcicki nie zdołał oddać strzału.
26' - Uff. Ruch mógł prowadzić 1:0, ale Starzyński posłał piłkę obok bramki.
23' - Górnik Łęczna prowadzi z GKS Bełchatów 1:0. To zły wynik dla Zawiszy. Teraz obserwujemy wynik z Kielc, gdzie Korona podejmuje Podbeskidzie. Zawisza w tej sytuacji musi dziś zwyciężyć, by utrzymać się w ekstraklasie.
22' - Z rzutu wolnego piłkę wrzucał Zieńczuk, ale piłkę przechwycił Alvarihno.
21' - Zawiszanie nadal aktywniejsi. Są częściej w posiadaniu piłki, ale na razie brakuje im dobrych decyzji w kluczowych fragmentach akcji.
18' - Mica dośrodkowywał z rzutu rożnego, ale znów fatalnie...
18' - Ależ okazja Zawiszy! Alvarihno wdarł się w pole karne, ale zamiast uderzać, chciał wejść do bramki...
17' - Gigołajew zagrał w kierunku Zieńczuka, piłkę przechwycił jednak Marić.
15' - A jednak pierwszy gol. W Gliwicach, Piast przegrywa z Cracovią 0:1. Nie mielibyśmy nic przeciwko, żeby wszystkie dzisiejsze mecze zakończyły się wygraną gości ;)
15' - We wszystkich trwających meczach po kwadransie gry 0:0. W Chorzowie coraz aktywniejsi w ostatnich minutach są gospodarze.
10' - Zawiszanie egzekwowali rzut rożny, ale piłkę poza szesnastkę wybił Starzyński.
9' - Błąd w obronie popełnili chorzowianie. Piłkę przejął Alvarihno, zagrał wzdłuż bramki, ale obrońca Ruchu wybił piłkę na róg.
7' - Świetna akcja Zawiszy. Majewski zagrał do Alvaro, a ten minął Konczkowskiego. Pomocnik Zawiszy nie zdołał jednak oddać celnego strzału.
6' - W innych meczach także na razie 0:0. To oznacza, że w tej sytuacji zawiszanie opuszczają szeregi ekstraklasy.
5' - Mica uderzył z dystansu. Niestety, niecelnie.
5' - Z rzutu rożnego dośrodkowywał Mica, ale kompletnie do nikogo.
4' - Strzał Pawłowskiego został zablokowany.
3' - Dośrodkowywał Alvarihno, ale piłkę schwytał bramkarz Ruchu.
3' - Od początku meczu zawiszanie chcą często utrzymać się przy piłce.
2' - Kto wygra mecz? - pyta spiker. - Ruch, Ruch, Ruch - krzyknęli kibice. My mamy jednak nadzieje, że niebiesko-czarnych stać dziś na korzystny rezultat.
1' - Rozpoczął się mecz. Będziemy także podawać wyniki pozostałych spotkań. #ZawiszoWalcz!