SEC.Gollob czwarty w Gorican! Triumf Kasprzaka!

SZYMON SZAR
Gollob Tomasz
Gollob Tomasz Stanisław Gazda
Tomasz Gollob zajął czwarte miejsce w trzecim finale SEC rozegranym w chorwackim Gorican. Zawody wygrał Krzysztof Kasprzak, a kolejne miejsca na podium zajęli Sebastian Ułamek i Słowak Martin Vaculik.

Liderem klasyfikacji generalnej został szósty w sobotę Duńczyk Nicki Pedersen - 34 pkt. Na drugim miejscu jest Brytyjczyk Tai Woffinden - 33, a na trzecim Gollob - 32. Z powodu kontuzji w Chorwacji nie wystartował dotychczasowy lider Rosjanin Emil Sajfutdinow

Szansy na objęcie prowadzenia w cyklu nie wykorzystał Gollob. Bydgoszczanin w finale nie powiększył już swojego dorobku. A w nim, tak jak i w części zasadniczej zawodów, świetnie pojechali natomiast Kasprzak i Ułamek.Obaj wywalczyli bezpośredni awans do decydującego wyścigu. Lepiej wystartował w nim Ułamek, ale po dwóch okrążeniach dał się wyprzedzić rodakowi.

Łącznie na torze w Gorican wystartowało aż sześciu Polaków. Siódme miejsce zajął Maciej Janowski, 13. był Robert Miśkowiak, a dopiero 15. Grzegorz Zengota.

Do zakończenia rywalizacji pozostały już tylko zawody w Rzeszowie, zaplanowane na 29 września.