18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Sępólno Krajeńskie: Święto Policji 2014 [ZDJĘCIA]

Redakcja
Sępólno Krajeńskie: Święto Policji 2014 [ZDJĘCIA] KWP Bydgoszcz
Sępólno Krajeńskie: Święto Policji 2014 [ZDJĘCIA]. W tym roku środowisko policyjne obchodzi wyjątkowe, Jubileuszowe Święto Policji. 95 lat temu, a dokładnie 24 lipca 1919 r., na mocy ustawo o policji państwowej, powołano do życia umundurowaną i uzbrojoną organizację pełniącą funkcje porządkowe oraz antykryminalne na terenie Polski.

Sępólno Krajeńskie: Święto Policji 2014 [ZDJĘCIA]

Uroczyste obchody tej doniosłej rocznicy są okazją do refleksji nad trudną i pełną poświęceń pracą kujawsko-pomorskich funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych na rzecz mieszkańców regionu. Jest to również sprzyjający moment, aby dostrzec jak, na przestrzeni prawie wieku, ewoluowała polska Policja.

Tegoroczne wojewódzkie odchody Święta Policji odbyły się 18 lipca w Sępólnie Krajeńskim, gdzie o godz. 14:00 w kościele parafialnym pw. Św. Bartłomieja została odprawiona msza w intencji policjantów i pracowników naszego garnizonu oraz ich rodzin.

Następnie kierownictwo kujawsko-pomorskiej Policji, władze samorządowe i zaproszeni goście udali się na oficjalne uroczystości policyjnego święta.

Po złożeniu meldunku przez dowódcę uroczystości oraz podniesieniu flagi państwowej nastąpiło wręczenie kujawsko-pomorskim policjantom odznaczeń i nominacji na wyższe stopnie służbowe.

Pierwszy Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Krzysztof Gajewski, Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Krzysztof Zgłobicki oraz w imieniu Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Pan Zbigniew Ostrowski wręczyli Medale „Za Zasługi dla Policji”, których w tym roku Minister Spraw Wewnętrznych przyznał 27. Wśród wyróżnionych jest m.in. Pan Dariusz Kurzawa – Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, który otrzymał Złoty Medal, Srebrny Pan Michał Grabski – Wójt Gminy Osie, Brązowy Pan Waldemar Stupałkowski - Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

W uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania porządku publicznego przyznano 3 Złote Odznaki „Zasłużony Policjant”, 6 Srebrnych oraz 26 Brązowych. Wśród wyróżnionych znaleźli się m.in.: insp. Krzysztof Różański - Komendant Powiatowy Policji z Sępólna Krajeńskiego, który otrzymał Złotą Odznakę oraz mł. insp. Andrzej Cieślik – Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy, który otrzymał Odznakę Brązową.

48 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zostało wyróżnionych Medalem „Za Długoletnią Służbę”. W sumie nadano 15 Złotych, 30 Srebrnych oraz 3 Brązowe Medale.

W tym roku środowisko policyjne obchodzi wyjątkowe, Jubileuszowe Święto Policji. 95 lat temu, a dokładnie 24 lipca 1919 r., na mocy ustawo o policji państwowej, powołano do życia umundurowaną i uzbrojoną organizację pełniącą funkcje porządkowe oraz antykryminalne na terenie Polski. Uroczyste obchody tej doniosłej rocznicy są okazją do refleksji nad trudną i pełną poświęceń pracą kujawsko-pomorskich funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych na rzecz mieszkańców regionu. Jest to również sprzyjający moment, aby dostrzec jak, na przestrzeni prawie wieku, ewoluowała polska Policja.

W Jubileuszowych obchodach Święta Policji wzięła udział także Kompania Honorowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz Orkiestra Wojskowa z Torunia. Na zakończenie części oficjalnej i po wysłuchaniu przemówień okolicznościowych nastąpiło otwarcie gruntownie wyremontowanej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim przy ul. Kościuszki 8. Symboliczną wstęgę przecięli: Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Krzysztof Gajewski, Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Krzysztof Zgłobicki, w imieniu Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Pan Zbigniew Ostrowski, Starosta sępoleński Pan Jarosław Tadych oraz Komendant Powiatowy Policji w Sępólnie Kr. - insp. Krzysztof Różański. Zwiedzanie nowego obiektu przez zaproszonych gości poprzedziło uroczyste poświęcenie obiektu przez Kapelana kujawsko-pomorskich policjantów Ks. Stanisława Kotowskiego.

Po zakończeniu części oficjalnych, nad jeziorem sępoleńskim w okolicy malowniczo położonego molo, zorganizowany został festyn dla zaproszonych gości oraz mieszkańców lokalnej społeczności, w ramach którego nastąpiło podsumowanie plebiscytu na najpopularniejszego dzielnicowego organizowanego przez KWP w Bydgoszczy oraz Gazetę Pomorską. Zwycięzcą plebiscytu został i miano „Najpopularniejszego Dzielnicowego 2014” zdobył st. sierż. Dariusz Warnke z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim, któremu serdecznie gratulujemy.

Wśród licznie przeprowadzanych gier i zabaw skierowanych zarówno do dzieci, jak i dorosłych, nie zabrakło takich atrakcji jak: pokaz tresury psów służbowych, pokaz ratownictwa taktycznego z symulacją akcji policyjnej w sytuacji zagrożenia, pokaz ratownictwa strażackiego oraz występy młodych artystów z sępoleńskiego Centrum Kultury i Sztuki. Niewątpliwym gwoździem programu był pokaz akcji z udziałem śmigłowca przeprowadzony przez Sekcję Antyterrorystyczną Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Wszystkim policjantom z okazji ich Święta życzymy spokojnej służby oraz satysfakcji z wybranej drogi życiowej!

za: KWP Bydgoszcz

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie