Sierż. szt. Agnieszka Jabłonka z zielonogórskiej policji znowu zdobyła medale. To nie pierwsze na jej koncie

Materiały policji
Sierż. szt. Agnieszka Jabłonka z komendy w Zielonej Górze wywalczyła  na otwartych mistrzostwach służb mundurowych w pływaniu dwa złote medale w stylu grzbietowym i srebrny medal w stylu dowolnym.
Sierż. szt. Agnieszka Jabłonka z komendy w Zielonej Górze wywalczyła na otwartych mistrzostwach służb mundurowych w pływaniu dwa złote medale w stylu grzbietowym i srebrny medal w stylu dowolnym. Materiały policji

W sobotę, 9 grudnia, w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyły się otwarte mistrzostwa służb mundurowych w pływaniu, w których udział wzięło blisko 150 zawodników z całej Polski. Garnizon lubuski reprezentowała sierż. sztab. Agnieszka Jabłonka z komendy w Zielonej Górze. Na co dzień pełni ona służbę w zespole ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii wydziału prewencji.

W zmaganiach sportowych udział wzięli reprezentanci takich formacji mundurowych jak policja, państwowa straż pożarna, straż graniczna, służba więzienna oraz wojsko. Uczestnicy rywalizowali w 10 konkurencjach indywidualnych na dystansach: 50 m stylem motylkowym, 50 i 100 m stylem grzbietowym, 50 i 100 m stylem klasycznym, 100 m stylem zmiennym, 50, 100, 200 (kobiety) i 400 (mężczyźni) stylem dowolnym oraz jednej drużynowej sztafecie 4 x 50 m stylem dowolnym.

Zawody rozegrano w 3 kategoriach wiekowych: OPEN (kobiety do 34 lat i mężczyźni do 39 lat), MASTERS I (kobiety w wieku 35-44 lat i mężczyźni w wieku 40-49 lat) oraz MASTERS II (kobiety w wieku 45 lat i starsze oraz mężczyźni w wieku 50 i starsi).

Zielonogórska policjantka zdobyła trzy medale: dwa złote na dystansach 50 stylem grzbietowym oraz 100 metrów stylem grzbietowym i jeden srebrny na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. W tym roku jest to już drugi start naszej reprezentantki zakończony miejscami medalowymi. 17 listopada policjantka brała udział w ogólnopolskich zawodach pływackich służb mundurowych o puchar komendanta głównego policji zdobywając 2 złote medale i jeden brązowy oraz czwarte miejsce.

Przeczytaj również:ME w pływaniu. Srebro Radosława Kawęckiego, brąz sztafety

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)