Sparing Arka Gdynia - Zawisza Bydgoszcz [zapis relacji na żywo]

STYK, FIAŁ
Piłkarze Zawiszy rozegrali kolejny mecz kontrolny. Bydgoszczanie ulegli na wyjeździe Arce Gdynia 0:1.

Początek spotkania o 13.

Arka - Zawisza 1:0 (1:0)
Bramki: Paweł Abbott (15),

90' Koniec meczu.
87' Na boisku w bydgoskiej drużynie pojawili się także m.in. Alaverdashvili, Mazalon i Żylski.
83' Kolejne dwie zmiany w Zawiszy. Na boisku pojawili się Kona i Cywiński, którzy zastąpili Smektałę i Gajewskiego.
82' Mica uderzył wprost w bramkarza Arki.
77' Piłkę w pole karne dośrodkował Smektała, ponad bramką uderzył Gajewski.
74' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, obok słupka uderzył Tomaszewicz.
73' Zawiszanie zaczynają przeważać na boisku, jednak wynik bez zmian.
70' Zbyt słabe uderzenie z rzutu wolnego Alvarinho, by mogło zaskoczyć bramkarza gospodarzy.
66' Przerwa na uzupełnienie płynów przez graczy.
61' Rzut rożny dla Zawiszy, dośrodkowywał Mica, a Lewicki uderzył obok bramki.
58' Niecelny strzał Gajewskiego.
55' Groźniej atakują gospodarze. Strzał Wojowskiego obronił bramkarz Zawiszy.
54' Zmiana ustawienia w Zawiszy. Ponadto, na boisko wszedł Lewicki, który zastąpił Kamińskiego. Na prawej obronie Ciechanowski pojawił się w miejsce Nykiela.
52' Niecelnie na bramkę Arki uderzył Alvarinho.
48' Sporo zmian także w drużynie gdyńskiej. Na placu gry jest m.in. Tomaszewicz, który uderzył właśnie wprost w dobrze ustawionego w bramce Sapelę.
46' Od początku drugiej części gry, w bramce Zawiszy pojawił się Łukasz Sapela, który zastąpił nieźle spisującego się Damiana Węglarza.
46' Początek drugiej połowy.

45' Ostatnia akcja pierwszej połowy. Niecelnie uderzył Bożok. Koniec pierwszej części spotkania.
41' Ależ okazja dla Arki na drugiego gola! Wojowski przegrał pojedynek sam na sam z Węglarzem.
35' Optyczna przewaga miejscowych. Zmiana w Zawiszy. W miejsce Łukasza Nawotczyńskiego, na placu gry pojawił się Piotr Stawarczyk.
28' Ponownie groźnie pod bramką bydgoszczan. Abbott jednak zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i Węglarz nie miał problemów ze złapaniem piłki.
22' Dobra akcja Zawiszy. Długo rozgrywali piłkę Mica i Alvarinho. W finalnej fazie akcji, tuż obok słupka bramki Miszczuka uderzył Drygas.
18' Doświadczony Nykiel przekazuje w trakcie gry wiele uwag Łukowskiemu.
15' 1:0 dla Arki. Świetnie wyprowadzony kontratak zespołu gdyńskiego i gola strzelił Paweł Abbott.
14' Zawisza, głównie za sprawą Alvarinho zaczęli grać aktywniej.
11' W dogodnej sytuacji nie trafił Abbott. Arbiter zasygnalizował pozycję spaloną napastnika gdynian. W kontrze, strzelał Mica, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez obrońców.
9' Kolejne zagrożenie bramki Węglarza. Bramkarz Zawiszy nie dał się zaskoczyć po strzale zawodnika Arki z dystansu.
5' Rzut rożny dla Arki. Kombinacyjnie rozegrali go zawodnicy z Gdyni, nad bramką uderzył Bożok.
4' Aktywniejsi od początku spotkania są gospodarze.
2' Pierwsza akcja gospodarzy i strzał Wojowskiego z dystansu nad bramką Węglarza.
1' Pierwszy gwizdek arbitra. Zaczęli.

Trener Mariusz Rumak na ławce rezerwowych posadził dziś: Sapelę, CIechanowskiego, Lewickiego, Cywińskiego, Konę, Żylskiego, Mazalona, Stawarczyka i Alawerdaszwiliego.

Znamy wyjściowe składy obu drużyn.
Arka: Miszczuk - Socha, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Renusz, Łukasziewicz, Nalepa, Wojowski - Bożok - Abbott.
Zawisza: Węglarz - Smektała, Nawotczyński, Wełnicki, Nykiel - Drygas, Mica - Kamiński, Łukowski, Alvarihno - Gajewski.

Początek sparingu o 13. Na razie rozpoczęła się rozgrzewka obu zespołów. Wcześniej pod okiem Hermesa rozbieganie miała dwójka piłkarzy z Bałkanów, która ma zasilić Zawiszę.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani