Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Spływ z historią z Muzeum Kanału Bydgoskiego. Na kajakach podziwiali Wisłę, hydrotechnikę i zabytek na Brdzie [zdjęcia]

Redakcja
Wycieczki z cyklu Spływy z historią organizowane są przez Muzeum Kanału Bydgoskiego. W niedzielne (12 lipca) przedpołudnie spływ rozpoczęł się poza granicami Bydgoszczy – w Solcu Kujawskim
Wycieczki z cyklu Spływy z historią organizowane są przez Muzeum Kanału Bydgoskiego. W niedzielne (12 lipca) przedpołudnie spływ rozpoczęł się poza granicami Bydgoszczy – w Solcu Kujawskim Dariusz Bloch
W niedzielne (12 lipca) przedpołudnie druga z wycieczek cyklu Spływy z historią, organizowanego przez Muzeum Kanału Bydgoskiego, rozpoczęła się poza granicami Bydgoszczy – w Solcu Kujawskim. Uczestnicy z poziomu kajaka podziwiali zatem walory Wisły, ale poznali też wiele ciekawostek na Brdzie!

Krajoznawcze walory Wisły

Uczestnicy spływu kajakowego mogli podziwiać krajoznawcze walory Wisły, po której kiedyś pływały barki z holownikami z przedsiębiorstwa żeglugi śródlądowej w Bydgoszczy, o czym barwnie opowiadał przewodnik Marek Weckwerth – rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła, autor książek dla kajakarzy i nasz redakcyjny kolega.

100-letni jaz walcowy - najstarszy taki funkcjonujący w Europie!

Kajakarze wpłynąwszy do Brdyujścia poznali też historię stopnia wodnego w tym miejscu, czyli dowiedzieli się o regulacji poziomu Brdy. Marek Weckwerth opowiedział też o ponad 100-letnim jazie walcowym - najstarszym takim funkcjonującym w Europie! Z kolei na najstarszym w Polsce torze regatowym nie zabrakło anegdot o tym, jak to miejsce w 20-leciu międzywojennym było areną polskich sportów wodnych, do której z wizytami zmierzali sportowcy, a nawet oficjele. Spływ zakończył się w przystani Zimne Wody.

Trwa głosowanie...

Czy kierunki inżynierskie to przyszłość edukacji?

- Każdy spływ naszego cyklu, w ramach którego przybliżamy Bydgoski Obszar Wodny, jest inny. W najbliższą sobotę (18 lipca) pokażemy, że na kajaki można bezpiecznie wybrać się również z małymi dziećmi. Trasa spływu przez samo centrum miasta (od Wyspy Młyńskiej) będzie bez trudności technicznych i dość krótka, zatem dzieci nie znużą się, a przy okazji zobaczą barkę Lemara, na której będą mogły pobawić się – zapowiada Tomasza Izajasz, kustosz Muzeum Kanału Bydgoskiego, który podpowiedział nam także, że jeden ze spływu przybliży prawie wszystkie miejsca w Bydgoszczy, w których kręcony był kultowy serial „Czterej pancerni i pies”.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Pełen harmonogram cyklu Spływy z historią, wspieranego przez Miasto Bydgoszczy znajduje się tutaj

W Bydgoszczy i gminach powiatu bydgoskiego Rafał Trzaskowski zdobył zdecydowane prowadzenie nad Andrzejem Dudą

Wyniki wyborów prezydenckich 2020 w Bydgoszczy i powiecie by...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Rowerem przez Mierzeję Wiślaną. Od przekopu do granicy w Piaskach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto