Sportis KKP Bydgoszcz ograł Śląsk Wrocław 3:1 Dwa gole Karoliny Majdy [zdjęcia]

Jakub Stykowski
Sportis KKP Bydgoszcz - Śląsk Wrocław
Sportis KKP Bydgoszcz - Śląsk Wrocław Arkadiusz Wojtasiewicz
W meczu 10. kolejki piłkarskiej ekstraligi kobiet Sportis KKP Bydgoszcz ograł Śląsk Wrocław 3:1.

To był świetny mecz w wykonaniu bydgoszczanek. Już w 5. minucie gola strzeliła Karolina Majda, a w 29. Paulina Oleksiak podwyższyła na 2:0. W drugiej połowie przyjezdne były aktywniejsze, ale w 71. minucie to Majda ponownie wpisała się na listę strzelców i było już 3:0. Honorowego gola dla przyjezdnych strzeliła Aleksandra Żurek w 86. minucie.

Bydgoszczanki po tym zwycięstwie zajmują 6. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 15 punktów. Liderem jest TME UKS SMS Łódź - 22 punkty. W następną sobotę Sportis KKP rozegra wyjazdowy mecz z Górnikiem Łęczna.

Sportis KKP Bydgoszcz - Śląsk Wrocław 3:1 (2:0)

Bramki: Majda (5,71), Oleksiak (29) oraz Żurek (86).
SPORTIS: Andrzejewska, Sokołowska, Majda (78. Klepatska), Helińska, Witczak, Oleksiak (68. Boguszyńska), Bagińska, Piątek, Glinka, Stasiak, Piechocka (82. Świątek).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani