Spory zawód w A-klasie, tylko Kamionka z punktami [zdjęcia: Kamionka Kamień - Victoria Niemcz]

Piotr Pubanz
Tomasz Mrugalski (przy piłce) otworzył wynik meczu Kamionki z Victorią Niemcz.
Tomasz Mrugalski (przy piłce) otworzył wynik meczu Kamionki z Victorią Niemcz. Piotr Pubanz
PIŁKA NOŻNA To nie był udany weekend dla regionalnych drużyn grających w A-klasie. Swój mecz wygrała tylko Kamionka, pozostałe cztery ekipy poniosły porażki.

Kamionka była faworytem spotkania z outsiderem z Niemcza. Podopieczni Mateusza Szafrańskiego wygrali mecz, ale goście zaprezentowali się w Kamieniu co najmniej dobrze. Już pierwsze minuty meczu pokazały, że Victoria nie przyjechała się bronić. To goście częściej przebywali pod bramką Kamionki, na szczęście defensywa gospodarzy nie popełniała błędów. Miejscowi zmuszeni byli grać z kontry i jedna z nich dała im w 22. min. prowadzenie (Tomasz Mrugalski). Goście wyrównali na początku drugiej połowy, ale odpowiedź Kamionki była natychmiastowa. Prowadzenie odzyskał Łukasz Tomasz, a podwyższył je Kacper Ciepluch. Victoria rzuciła się do odrabiania strat, jednak zdołała jedynie doprowadzić do kontaktu w ostatnich minutach meczu.

Z pozostałych drużyn regionalnych najwyraźniej uległ Grom Więcbork, który nie istniał w meczu w Koronowie przeciwko liderowi Victorii. Gospodarze wygrali 5:0, a większość goli strzelili w drugiej połowie. Po walce swoje mecze przegrały tucholskie drużyny. Mocno powalczył Rawys, który podejmował Grom Osie, ale mimo strzelenia trzech goli (Tobiasz Mocek 2, Bartosz Kowalewski), to goście wyjechali z kompletem „oczek”. Jeszcze do 66. min. raciążanie prowadzili 3:2, jednak gracze z Osia szybko zdołali wyrównać, a tuż przed końcem meczu strzelili zwycięskiego gola.

Tucholanka i Cis ulegli swym rywalom w stosunku 1:2, ale porażka tych pierwszych z Gwiazdą Bydgoszcz jest niemiłą niespodzianką. Gola dla Cisa strzelił Patryk Krajna, dla Tucholanki Jakub Gronowski.

Dzięki wygranej najwyżej sklasyfikowanym w tabeli zespołem regionalnym jest Kamionka, która zajmuje jednak odległą siódmą lokatę.

Wyniki 8. kolejki
Kamionka - Victoria N. 3:2, Rawys – Grom 3:4, Tucholanka – Gwiazda 1:2, Sparta – Cis 2:1, Victoria K. – Grom 5:0, LKS Dąbrowa – GLKS 3:1, Start – Fala 2:1.

1. Victoria Koronowo 8 22 27-7
2. Start Warlubie 8 19 25-10
3. LKS Dąbrowa Chełm. 8 19 25-16
4. Fala Świekatowo 8 14 22-18
5. Grom Osie 8 14 21-19
6. Sparta Przysiersk 8 12 23-23
7. Kamionka Kamień 8 11 17-22
8. Grom Więcbork 8 10 16-23